Treść zadania

bartoosz21

Życie Małego Księcia na Planecie B-612

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Planeta B-612 jest bardzo mała, zresztą Mały Książę też jest malutki. Są tam trzy wulkany, dwa aktywne i jeden wygasły. Poza tym rosna tam baobaby i bardzo malutkie skromne kwiatuszki, spotkac można także urodziwą rózyczkę.
    Mały Książę nie miał zbyt wiele obowiazków. Musiał wyrywać krzewy baobabów i nieużyteczne chwast. Gdyby nie oczyszczał swojej palnety, mogłyby ją rozsadzić. Sprzatał także wulkany, nawet ten nieaktywny, bo jak mówił: " Nigdy nic nie wiadomo". Jednym przyjemnym zajęciem było oglądanie zachodów słońca. Pewnej doby przyglądał się temu zjawiski aż czterdzieści tzrzy razy.
    Róża pojawiła sie nie wiadomo skąż, może wiatr przywiał nasionko. Wyrastała bardzo powoli i pewnego dnia o wschodzie słońca rozkwitła.
    Kwiat kształtował się w wolnym tępie, ale z gracją. Bardzo starannie się przygotowywała i czesała, ponieważ nie chciała rozkwitnąć pognieciona jak mak polny.
    Gdy róża wyjrzała ze swojego zielonego domku Mały Książę bardzo się nią zachwycił. Lecz po paru rozmowach z nią zmienił zdanie ,poniewaz zrobiła sie zarozumiała, samolubna i egoistyczna. Rozkazywała mu, oszukiwała go codziennie.
    Mały Książę m, choć miał nową przyjaciółkę, i tak był bardzo nieszczęsliwy. Nie chciał, aby go ktoś tak traktował. Nie dziękowała mu za dobre uczynki. Była dla niego bardzo nie miła.
    Pewnego dnia postanowił pouścić swoją planetę. Chciał poznać świat, nauczyc sie czegoś, a przede wszystkim odizolować się od róży.

Rozwiązania

Podobne zadania

dluga Na papierze podaniowym (na 29.03) napisz opis sytuacji pt.,,Ślubowanie Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: dluga 28.3.2010 (12:22)
simek99931 Opis sytuacji temat Duża przerwa w szkole Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: simek99931 29.3.2010 (18:18)
marta140 opis przeżyć wewnętrznych Skawińskiego po utracie posady latarnika (co Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: marta140 30.3.2010 (15:00)
gosia002 opis komórki Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: gosia002 30.3.2010 (17:27)
joannaferuga3 jak napisać opis przeżycia wewnętrznego? Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: joannaferuga3 8.4.2010 (15:58)

Podobne materiały

Przydatność 65% Planety



Referat z Astronomii (planety)



Merkury jest planetą która leży najbliżej Słońca.Odznacza się dużą gęstością przy czym 80% jego masy przypada na jego żelazne jądro Powierzchnię pokrywają kratery i stromy skarpy skalne które utworzyły się w przeszłości gdy jądro planety ochładzało się i kurczyło powodując naprężenia skorupy Merkury...

Przydatność 55% Planety

MERKURY Merkury jest planetą znajdującą sie najbliżej Słońca. Merkury jest mniejszy niż księżyce Ganymede i Tytan, ale większy od planety Pluton. Na powierzchni Merkurego znajduje sie wiele kraterów, będących świadectwem niezliczonych kolizji z meteorytami. Stare wylewy lawy oraz uskoki tektoniczne kształtują zewnętrzną powłokę Merkurego. Merkury nie posiada atmosfery....

Przydatność 50% Planety

Planety, masywne, chłodne ciała niebieskie świecące światłem odbitym. W Układzie Słonecznym znanych jest 9 planet, jeśli nie liczyć ich księżyców (planet księżyce). Pod względem budowy dzieli się je na dwie grupy: ziemską (Ziemia, Merkury, Wenus, Mars i Pluton) oraz olbrzymie planety zewnętrzne (Jowisz, Saturn, Uran, Neptun). Za dobrze potwierdzone uważa się ustalenia A....

Przydatność 70% Planety

Merkury - licząc od Słońca, pierwsza planeta Układu Słonecznego. Była znana już w starożytności, choć jest najtrudniejszą do obserwacji spośród wszystkich planet widocznych gołym okiem. Odległość od słońca: 58 mln. Średnica równika: 4878 km Temperatura w dzień: 180 Księżyce: brak Wenus - druga planeta Układu Słonecznego. Nie posiada naturalnych satelitów,...

Przydatność 50% Planety

Informacje o planetach Merkury Okres obiegu: 0,24 roku Średnica: 4878 km Masa: 0,05 Ziemi Liczba księżyców: 0 Wenus Okres obiegu: 0,62 roku Średnica: 12104 km Masa: 0,81 Ziemi Liczba księżyców: 0 Ziemia Okres obiegu: 1 rok Średnica: 12756 km Masa: 1 Ziemia Liczba księżyców: 1 Mars Okres obiegu: 1,88 roku Średnica: 6790 km Masa: 0,15 Ziemi Liczba...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji