Treść zadania

Olenka123

Proste dla 2 i 3 kl gim. pomóżcie (jestem z 1) proszę !
Opisz następujące czynności :
1. Reagowanie na bodźce
2. Ruch
* Tylko jakoś po ludzku, żeby pani myślała, że to ja ; D

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

  • chyba cię biją w domu

  • Ale sprecyzuj pytanie bo trudno na to odpowiedziec ; 0

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    No to tak:
    reagowanie na bodźce:
    człowiek odbiera bodźce za pomocą receptorów, które dalej, dzięki komórkom nerwowym, przekazują impulsy do mózgu, lub przechodzą po tak zwanym łuku odruchu. Łuk odruchu zbudowany jest z 2-5 komórek nerwowych. Impuls przechodzi od receptora, poprzez kom. nerwową do kręgosłupa. Tam za pośrednictwem nerwu pośredniczącego impuls "przepływa" na kolejny nerw, który wysyła impuls do np. mięśnia- ogólnie jest to odruch bezwarunkowy. Przykładem odruchu bezwarunkowego jest zgięcie ręki, gdy wierzch dłoni zostaje oparzony przez płomień świecy. Prócz tego organizm odbiera setki innych impulsów, na które reaguje: świetlne, dotykowe, czuciowe itp. Te, które nie powodują odruchów bezwarunkowych doprowadzone są poprzez rdzeń kręgowy do mózgu a tam podwzgórze "sortuje" otrzymane inf. i "rozsyła" je do poszczególnych części mózgu.

    2.Ruch. Człowiek porusz się dzięki dwóm układom- mięśniowemu (czynna część układu motorycznego) oraz kostnemu (bierna część układu motorycznego) Ogólnie rzecz biorąc, poruszmy się, gdyż impulsy nerwowe powodują skurcze lub rozkurcze mięśni (zginacz i prostowniki). Do kości, za pomocą ścięgien, przyczepione są mięśnie. Możemy więc powiedzieć, że są swego rodzaju podporą (poza tym pełnia funkcję ochronną niektórych organów oraz nadają kształt). To była ważniejsza część. Mimo to, człowiek nie mógłby się sprawnie poruszać gdyby nie błędnik (kostny i błoniasty) w uchu. To dzięki niemu orientujemy się w jakim położeniu jesteśmy względem zimie (pionowe, poziome itp). Ważny przy poruszani się jest też wzrok oraz dłonie- czujemy jak są położone, dzięki nim zachowujemy równowagę. Tylko dzięki pełnej współpracy oczu, błędnika i innych zmysłów można sprawnie się poruszać.

    Radzę, żebyś to zweryfikowała z innymi odp. bo robię to z pamięci :) Pozdrawiam!

Rozwiązania

Podobne zadania

kasia2324 Inzynieria genetyczna za czy przeciw jestem ? prosze bo to na jutro. Przedmiot: Biologia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: kasia2324 24.5.2010 (13:04)
Roxi351 cukry proste------- rola w organizmie---skutki niedoboru---skutki Przedmiot: Biologia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Roxi351 19.9.2010 (20:33)
nika77 szybko plis łatwe jestem do 13.00 tręsc zadania w załączniku daje naj z Przedmiot: Biologia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: nika77 21.10.2010 (12:26)
HubertL Za najlepszą odpowiedź daję naj... Łatwe i proste.... Przedmiot: Biologia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: HubertL 26.10.2010 (18:05)
martynkabielska Proste błagam na dzisiaj do 18 Przedmiot: Biologia / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: martynkabielska 17.11.2010 (17:19)

Podobne materiały

Przydatność 55% Maszyny proste dla klasy 1 gim.

Maszyny proste Maszyny proste- są to urządzenia, które pozwalają na użycie niewielkiej siły przy podnoszeniu, przesuwaniu ciężarów lub rozszczepianiu materiałów. Maszyny proste znane były już w starożytności. O dźwigniach i kołowrotkach pisał grecki uczony Arystoteles w IV w.p.n.e. Wiadomo także, że znał je Archimedes. Przy zastosowaniu maszyn prostych (kołowrotków,...

Przydatność 50% Maszyny proste

Maszyny proste nie zmniejszają pracy,ułatwiają jedynie jej wykonanie.Pozwalają na to, żeby mniejszą siłą działać na dłuższej drodze i wykonać taką samą pracę jak przy działaniu dużą siłą na krótszej drodze.Podstawowymi cechami maszyny prostej są przełożenie siły czyli stosunek obciążenia do siły działającej;przełożenie prędkości i sprawność,czyli stosunek...

Przydatność 75% Maszyny proste.

1.1. Co to są maszyny proste? Maszyny proste- są to urządzenia, które pozwalają na użycie niewielkiej siły przy podnoszeniu, przesuwaniu ciężarów lub rozszczepianiu materiałów. Istotą ich działania jest zmiana pracy siły działającej na pewnej drodze na prace mniejszej siły na odpowiednio dłuższej drodze. Należy pamiętać, że maszyny proste nie zmniejszają...

Przydatność 55% Maszyny proste

Praca jest w załączniku

Przydatność 55% Maszyny Proste

Są to urządzenia mechaniczne umożliwiające zastąpienie pracy W1 = F1*s1 (określonej siły F1 na określonej drodze s1) równą jej pracą W2 = F2*s2 (siły F2 znacznie mniejszej od siły F1, lecz na drodze s2 odpowiednio większej od drogi s1). Istnieją 2 podstawowe klasy maszyn prostych: przesuwne (równia pochyła) i obrotowe (dźwignia); równię pochyłą stosuje się w różnego...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji