Treść zadania
Autor: angi160 Dodano: 18.4.2010 (17:51)
musze napisać rozprawke temat rozprawki " pieniądze szczęścia nie dają'' lub "wszędzie dobrze,ale w domu najlepiej"
:)
Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.
Najlepsze rozwiązanie
Rozwiązania
Podobne zadania
Błagam Pomóżcie musze to mieć na jutro.!! Przedmiot: Język polski / Gimnazjum | 1 rozwiązanie | autor: pioskapmi 14.4.2010 (17:47) |
prosze pilnie na jutro max do 5.00 musze to mieci jak nie to następna 1 a mam Przedmiot: Język polski / Gimnazjum | 1 rozwiązanie | autor: ponym2 14.4.2010 (22:05) |
Rozprawke Przedmiot: Język polski / Gimnazjum | 1 rozwiązanie | autor: adrian52 20.4.2010 (14:47) |
Sprawozdanie o Janie Pawle II Musze to mieć na jutro!! Przedmiot: Język polski / Gimnazjum | 1 rozwiązanie | autor: maska265 20.4.2010 (16:24) |
wiersz ;) hejka! mam pewien problem,a mianowicie:musze napisac wiersz,no a ze Przedmiot: Język polski / Gimnazjum | 1 rozwiązanie | autor: Konto usunięte 30.4.2010 (20:57) |
Podobne materiały
Przydatność 75% Jak napisać rozprawke
Jak napisać rozprawkę 1)Wstęp- We wstępie należy: -Zasygnalizować jak zrozumiałeś temat -Wprowadzić do tematu krótko i rzeczowo wyjaśniając tezę -Zapowiedzieć dalszy tok rozumowania (Czy warto się zakochać-to jest temat do rozprawki) (Warto się zakochać lub nie warto się zakochać-tezy) 2)Rozwinięcie-argumenty które udowadniają tezę. Każdy argument rozpoczynamy...
Przydatność 85% Jak napisać rozprawke?
1)Wstęp- We wstępie należy: -Zasygnalizować jak zrozumiałeś temat -Wprowadzić do tematu krótko i rzeczowo wyjaśniając tezę -Zapowiedzieć dalszy tok rozumowania (Czy warto się zakochać-to jest temat do rozprawki) (Warto się zakochać lub nie warto się zakochać-tezy) 2)Rozwinięcie-argumenty które udowadniają tezę. Każdy argument rozpoczynamy akapitem w nowej linii...
0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań
0 0
Noker6 18.4.2010 (18:20)
Istnieje porzekadło, które mówi, że pieniądze nie dają szczęścia. Według mnie jest ono tylko częściowo prawdziwe. Znam ludzi, dla których pieniądze stanowią najwyższą wartość i decydują o ich szczęściu. Celem ich pracy jest zgromadzenie jak największej ilości pieniędzy. Czasem też odnosi się wrażenie, że ludzie, którzy posiadają naprawdę dużo, pragną mieć więcej i więcej. Najpierw stają się oszczędni, później skąpi, aż w końcu chciwi. Wszystko inne przesłonięte jest ich żądzą posiadania pieniędzy. Nie starcza im sił, by poświęcić czas rodzinie. Stają cię pracoholikami, dla których wczasy, spacery, kino czy teatr, to strata czasu. Jest także druga grupa ludzi, którzy uważają, że uważają, iż to nie pieniądze same w sobie dają szczęście. Ludzie ci potrafią równomiernie rozłożyć czas między pracę a odpoczynek. Większą przyjemność daje im wydawanie pieniędzy niż ich posiadanie.
Według mnie pieniądze, choć nie stanowią najwyższego dobra w ludzkim życiu, bez wątpienia ułatwiają życie człowieka. Nie można za nie kupić rodzinnego szczęścia ani nabyć prawdziwych przyjaciół. Można być biedakiem, którego otacza spore grono przyjaciół i samotnym bogaczem, który nie ma z kim dzielić się swą fortuną. Zdarza się, że gromadzą się wokół nas fałszywi przyjaciele, którzy są przy nas, gdy nam się powodzi, a znikają, kiedy popadamy w tarapaty.
Posiadanie pieniędzy nie zapewni nam ani miłości, ani zdrowia, ani szczęścia. Wobec tego wydaje mi się, że najważniejszą wartością w życiu człowieka jest rodzina, na którą zawsze można liczyć. Pieniądze natomiast to rzecz nabyta, która w czasem jest, a czasem jej nie ma.
Lub:
Niewątpliwie pieniądze są bardzo ważną częścią ludzkiego życia. Zapewniają one ludziom stabilizację finansową, pewność godnego życia. Z pewnością znajdzie się wielu ludzi, dla których pieniądze będą najważniejszym celem życia. Uważam, że pieniądze jednak nie dają szczęścia. W swojej pracy postaram się przedstawić argumenty, które potwierdzają słuszność wybranej przeze mnie tezy.
Pierwszym argumentem, który chcę przestawić w swojej pracy jest to, że wszelkie bogactwa nie zapewnią człowiekowi zdrowia. Nie da się go kupić i jest ono wartością bezcenną. Podobnie jest z miłością, przyjaźnią, ponieważ uczuć ludzkich nie można kupić za żadne pieniądze świata. Myślę, że każdy człowiek powinien pamiętać o tym, że przyjaźń i miłość są bezcenne i nie da się ich niczym zastąpić. Ludzie jednak bardzo często poświęcają wszystko dla zdobywania pieniędzy. Cierpi na tym szczególnie ich rodzina, dla której nie mają oni czasu. Osoby, które poświęcają się robieniu kariery zawodowej są bardzo często samotne i smutne, przygnębione. Nic przecież nie jest w stanie zastąpić im uczuć bliskiej osoby, która będzie ich wspierać w trudnych życiowych sytuacjach i ofiaruje im swoją miłość lub przyjaźń. Pieniądze stanowią jedynie chwilową satysfakcję, a kiedy już je zdobędziemy i nie mamy komu ich ofiarować lub z kim ich dzielić, pozostaje pustka.
Kolejnym moim argumentem jest fakt, że osoby, które mają dużo pieniędzy są często otoczone fałszywymi przyjaciółmi. Rzekomi przyjaciele znajdują się jednak w otoczeniu takiej osoby tylko po to, żeby czerpać dzięki niej korzyści materialne. Często oczekują oni rekompensat za swoją przyjaźń, a w trudnych sytuacjach po prostu znikają. Bogaci ludzie, którzy stykają się z takimi osobami bardzo często stają się nieufni i są bardzo samotni.
Ludzie wielokrotnie przywołują stwierdzenie, że pieniądze nie dają szczęście w życiu. Myślę, że jest w tym powiedzeniu bardzo dużo racji. Uważam, że są przecież ludzie, którzy mają już pewien zasób pieniędzy, ale chcą ich posiadać jeszcze więcej. Chęć posiadania pieniędzy znieczula ich na biedę i potrzeby innych, czasem nawet bliskich ludzi. Pieniądze bardzo zmieniają człowieka. Staje się on samolubny i myśli jedynie o sobie, o posiadaniu jeszcze większej ilości finansów. Bardzo smutne jest to, że ludzie bogaci często zapominają o innych i stają się złym przykładem.
Następny argument, który chce przestawić dotyczy tego, że za pieniądze, że można kupić uczuć drugiej osoby. Jeżeli np. brakuje nam miłości, to nie możemy zapewnić sobie jej za pieniądze. To co najważniejsze w życiu człowieka jest przecież najbardziej bezcenne. Myślę, że bardzo wiele osób zgodzi się ze mną w kwestii.
Trzeba również pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy, pomimo, że pieniądze nie przynoszą człowiekowi szczęścia, to jednak pozwalają mu godnie żyć. Możemy za nie kupić produkty, które są nam niezbędne do życia. Człowiek musi przecież jeść, mieć w co się ubrać, a tych rzeczy nie dostaniemy za darmo. Zaspokajamy swoje potrzeby życiowe tylko dzięki pieniądzom.
Myślę, że w świetle przytoczonych przeze mnie argumentów udało mi się udowodnić, że pieniądze nie dają człowiekowi szczęścia. Chociaż są one bardzo potrzebne nam do życia to nie można za nie kupić spraw najważniejszych - miłości czy też przyjaźni drugiego. Za pieniądze nie kupimy też swojego zdrowia. Są to wartości, o których nie można zapominać starając się zarabiać pieniądze. Uważam, że człowiek rozsądny powinien umieć w taki sposób wykorzystać pieniądze, aby nie krzywdzić innych oraz doceniać najważniejsze wartości w ludzkim życiu. A szczęściem dla człowieka może być np. to, że ma on przy sobie bliskie osoby, z którymi czuje się bezpiecznie i wie, że zawsze może na nie liczyć.
Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycie