Treść zadania

lola257

Kim chce zostać w przyszłości wypracowanie.

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    W przyszłości chciałabym zostać surdopedagogiem.
    Chciałabym pracować z dziećmi niesłyszącymi i niedosłyszącymi. Mogłaby to być praca w szkole dla dzieci z wadą słuchu lub w poradni pedagogiczno - psychologicznej.
    Chciałabym prowadzić z nimi zajęcia rewalidacyjne , które ułatwią im funkcjonowanie w świecie ludzi słyszących.
    Chciałabym , żeby inni dostrzegli jak wartościowymi ludźmi są osoby niedosłyszące i niesłyszące.

    Moje zainteresowanie surdopedagogiką wzięło się stąd, że rok temu poznałam grupę niesłyszących rówieśników i zainteresował mnie język migowy.
    Oni uczyli mnie migać, ja uczyłam ich mówić i tłumaczyłam sprawy, których nie rozumieli.
    Po powrcie do domu postanowiłam kontynuować naukę migania.
    W ubiegłym roku szkolnym chodziłam do Polskiego Związku Głuchych na kurs tego języka.
    Po zakończeniu tego kursu zdałam egzamin na I stopień i zapisałam się na kurs II-go stopnia.
    Po egzaminie kończącym kurs I-go stopnia podeszłą do mnie jedna z egzaminatorek i zapytała czy w przyszłości chciłabym przcować z ludźmi głuchymi. Odpowiedziałam , że jeszcze o tym nie myślałam, że mam jeszcze dużo czasu zanim wybiorę zawód. Pani roześmiała się i powiedziała, żebym o tym pomyslała, bo mam bardzo dobry kontakt z niesłyszącymi i niedosłyszącymi. I szybko mnie akceptują.
    Powiedziała, że się zastanowię.


    I zastanawiam się i z każdym dniem jestem coraz bardziej przekonana, że surdopedagogika czyli nauczanie osdób głuchych to jest to co chcę robić w dorosłym życiu.

Rozwiązania

  • ada68111

    Chciałabym w przyszłości zostać pielęgniarką w szpitalu. Jest to bobrze płatna praca i coraz więcej studentów idzie właśnie w tym kierunku. Chciałabym ratować życie innym ludziom, pomagać i leczyć z chorób. Nie lubię patrzeć, jak inni cierpią z powodu choroby właśnie dlatego dużo czytam o medycynie. Jest to ciężki zawód, bo jedna pomyłka i już pacjent może nie żyć.Trzeba dobre leki podawać, aby stan pacjęta się nie pogorszył, dbać o niego i o całą resztę. Moja mama też jest pielęgniarką i to właśnie od niej biorę przykład.

Podobne zadania

diamentowa Wypracowanie, lektura Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: diamentowa 28.3.2010 (19:32)
A373 Pomocy!!! Wypracowanie. Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: A373 8.4.2010 (16:48)
olio1997 napisz wypracowanie na temat: Dlaczego mpowinniśmy rozwijać swoje umiejętności Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: olio1997 13.4.2010 (14:37)
aliss1997 wypracowanie na temat 80 dni dookoła świata Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: aliss1997 14.4.2010 (16:18)
Nieznany książka latarnik wypracowanie szybko!!! Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 16.4.2010 (18:41)

Podobne materiały

Przydatność 60% Wypracowanie Dżuma

praca w załączniku

Przydatność 65% Kolonializm - wypracowanie

KOLONIALIZM- określenie nowożytnej ekspansji imperialistycznej drogą zaboru, podboju i uzależnienia terytoriów zamorskich przez państwa głównie europejskie. Rozpoczęta pod koniec 15 w. odkryciem drogi morskiej do Indii przez Portugalczyków i odkryciem Ameryki przez Hiszpanów, doprowadziła do powstania pierwszych potęg kolonialnych. W następnych stuleciach na czoło wysunęły...

Przydatność 55% Wypracowanie "Eucharystia"

Zapewne ilość teorii na temat znaczenia Eucharystii jest równa liczbie ludzi na Świecie. W encyklopedii możemy przeczytać zwięzłą formułkę: ?sakrament symbolizujący ciało i krew Chrystusa, ujmowany jako ofiara (msza) i komunia. Eucharystia z greckiego oznacza ?dziękczynienie?. Kościół katolicki podkreśla, że Eucharystia jest przede wszystkim DAREM. Nie została wymyślona...

Przydatność 65% Potop- wypracowanie

Potop jest częścią Trylogii Henryka Sienkiewicza. Rozpoczął pisanie powieści 1 października 1884 roku w Warszawie, a zakończył 21 sierpnia 1886 roku w austriackim uzdrowisku. Utwór powstawał w szczególnych warunkach. Sienkiewicz podróżował w tym czasie ze swoją chorą na gruźlicę żoną po europejskich uzdrowiskach, która w czasie powieści zmarła. Praca w tak...

Przydatność 60% Świat nie chce pamiętać - rozprawka

Ludzkość ma za sobą długą historię. Czasem jest ona przyjemna i można się nią szczycić, ale ta najnowsza jest krępująca i nie często zdarza się, że wspomina tamte czasy z uśmiechem na twarzy. Mowa tu o I i II wojnie światowej oraz okresie międzywojennym. Ówczesne zdarzenia przypomina się głównie na lekcjach historii. Są one niewygodne i często udaje się,...

0 odpowiada - 0 ogląda - 2 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji