Treść zadania

nitkalitka4

Jak rozumiesz stwierdzenie ,,mowa jest źródłem nieporozumień".Podaj przykłady takich sytułacji.

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Gdy rozmawiamy możemy dojść do tematów sprzecznych, kłótni, komplikacji.
    Przykłady :
    Rozmawiasz z koleżanką np. o rasach psa, ona mówi że lubi owczarki, a ty że yorki. Koleżanka mówi że yorki nie obronią cie gdy tego będziesz potrzebować, a ty że owczarki nie można mieć w bloku i czesać je w różny sposób.
    I tak powstaje kłótnia, dlatego mowa jest źródłem nieporozumień .



    P.S. ( Czy masz podręczniki do 6 kl.,,Jutro w Świat,, i omawiasz fragment książki zamieszony w podręczniku ,,May książę ,, ?
    Ja też go mam i dzisiaj omawiałam ten fragment-tylko nie miałam tego pojęcia wyjaśniać.)

Rozwiązania

Podobne zadania

kamil123 Czy dobrze jest być sławnym ? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 3 rozwiązania autor: kamil123 29.3.2010 (15:57)
Edytka8 Co to jest przydawka ? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: Edytka8 6.4.2010 (12:25)
NaTkAVP Czym jest ludzkie życie i jaki jest jego sens? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: NaTkAVP 8.4.2010 (22:06)
gosia Dlaczego wiosna przedstawiona jest jako młoda kobieta? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: gosia 10.4.2010 (18:54)
doma97 podaj kilka cech charakteru glownego bohatera ksiązki pt. "Robinson Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: doma97 13.4.2010 (16:28)

Podobne materiały

Przydatność 85% 'Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez...' - jak rozumiesz to stwierdzenie?

Każdy powinien mieć bliską mu osobę, której zawsze może się zwierzyć, może jej zaufać. Jest nim przyjaciel. Przyjacielem nie staje się pierwsza lepsza osoba, ale ktoś kogo dobrze znamy i musiało minąć trochę czasu, aby go poznać, czyli oswoić. Kiedy tracimy ten skarb, pojawiają się łzy. Zdarza się to z różnych powodów, może to my zrobiliśmy coś źle i teraz nie...

Przydatność 65% Jak rozumiesz stwierdzenie Jana Miodka- mądrze i pięknie żyć to dobrze wybierać i kochać drugiego człowieka?

Temat: „Jak rozumiesz stwierdzenie Jana Miodka- mądrze i pięknie żyć to dobrze wybierać i kochać drugiego człowieka?” Każdy z nas marzy i dąży do życia, które będzie zawierało w sobie miłość, poczucie bezpieczeństwa, życie, w którym będziemy otoczeni rodziną, przyjaciółmi, życzliwością. „Co to znaczy kochać drugiego człowieka?”- pytanie dla wielu z nas...

Przydatność 85% Mowa ciała.

Do ubioru i otoczenia zalicza się fryzurę. makijaż, biżuterię, rodzaj używanych przedmiotów i sposób kreowania swojego otoczenia. Jakość głosu ma trzy składniki: głośność, tempo i wysokość. Wszystkie one zależą od sposobu oddychania, a to świadczy o stanie emocji oraz o napięciu przepony. W kontekście mowy ciała trzeba powiedzieć także o kongruencji, czyli o zgodności...

Przydatność 100% Mowa Zależna

MOWA ZALEŻNA: Present Simple na Past Simple. Sue said: I don’t like him. Sue said (that) she didn’t like him. Present Continuous na Past Continuous The sun is shining, he said. He said the sun was shining. Past Simple na Past Perfect Monica said I wrote a letter. Monica said she had written a letter. Present Perfect na Past Perfect I have lost my keys, said Mike. Mike said...

Przydatność 65% Mowa weselna

Drodzy nowożeńcy! Szanowni goście! Ktoś kiedyś mądrze powiedział, iż kochając marzy się o przyszłości. I oto dzisiaj, dane jest nam być świadkami wielkiego wydarzenia, sakramentalnego – tak, otwierającego przed dwojgiem młodych ludzi wrota do ich wspólnego jutra. Zapewne oboje zdają sobie sprawę jak trudnego wyzwania się podjęli. Aczkolwiek...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji