Treść zadania

agusia

CZY ŚWIAT POTRZEBUJE DON KICHOTÓW? PRZEDSTAW SWOJE POGLĄDY NA TEN TEMAT W FORMIE ROZPRAWKI.

JEST TO BARDZO PILNE !!

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • avatar

    0 0

    Idealista, czy racjonalista? Takie pytanie pojawia się coraz częściej wśród wielu ludzi. Jednak trudno jednoznacznie ocenić kogo bardziej świat potrzebuje.

    Idelaiści widzą świat przez różowe okulary. Nie dostrzegają zasadniczych problemów społeczeństwa, wyobrażają go sobie lepszym niż jest w rzeczywistości. Hołdują wzniosłym, lecz
    niepraktycznym ideałom. Jednak mimo ujemnych cech, można dostrzec u nich także zalety. A mianowicie, popychają świat naprzód, chociaż czasami jest to nierealne.

    Ludzi o takich poglądach porównuje się do Don Kichota z Manczy. Stworzył on wizję błędnego rycerza, który za wszelką cenę chciał naprawiać świat. Było to nie zawsze wykonalne i w pewnym stopniu go zgubiło. Jednak uważam, że gdyby zabrakło ludzi o takich poglądach, na świecie panowałaby szara rzeczywistość. Nie byłoby marzycieli, maniaków i dziwaków. Dominowałby jednoznacznie racjonalizm, czyli nurt całkowicie przeciwstawny idealizmowi.

    Racjonaliści na pierwszym miejscu stawiają rozum i rozsądek. Każde nowe zadanie jest przez nich odpowiednio przemyślane. Nigdy nie podejmują pochopnie swoich decyzji. Ważna jest dla nich przyszłość, którą dokładnie muszą zaplanować.

    Przykładem racjonalisty może być giermek Don Kichota - Sancho Pansa. W swoich działaniach bardzo często kierował się zdrowym rozsądkiem, dzięki czemu ratował wiele razy swojego pana z opresji.

    Trudno jest mi konkretnie wybrać właściwą postawę. Świat składający się z samych idealistów opierałby się na marzeniach i nie zawsze realnych czynach. A więc moim zdaniem, aby na świecie panowała równowaga poglądów potrzeba zarówno idealistów jak i racjonalistów.

Rozwiązania

Podobne materiały

Przydatność 80% Rozprawka na temat: Każdy potrzebuje przyjaciela.

W mojej pracy rozważę tezę dotyczącą tematu : Każdy potrzebuje przyjaciela. Jest to zagadnienie, które jest problemem mojej dzisiejszej rozprawki. Według mnie twierdzenie, że każdy potrzebuje przyjaciela jest prawdą. Wszystko co człowiek robi z przyjacielem jest przyjemnością. Przytoczę kilka argumentów aby potwierdzić swoją tezę: Rozpocznę od najważniejszego dla mnie...

Przydatność 50% Poświęcenie, odwaga, ofiarność, brawura. Przedstaw swoje refleksje na temat postaw młodych ludzi w sytuacji zagrożenia ojczyzny.

Literatura od początku swojego istnienia ukazuje nam młodych patriotów, którzy w sytuacji zagrożenia ojczyzny przyjmują różne postawy, aby pomoc i ocalić swój naród. Niekoniecznie jednak są to postawy godne do naśladowania. Każdy kraj posiada swoich bohaterów, którzy odznaczyli się odwagą, brawura, ofiarnością czy poświęceniem dla ojczyzny. Mimo, iż czasem postępowali...

Przydatność 70% "Ikar zatonął... Przedstaw swoje refleksje na temat dziejszych Ikarów".

Ikar utonął… I niewielu zauważyło ten tragiczny w skutkach wypadek. W epoce antyku, śmierć Ikara w morskich falach nie wzbudzała niczyich emocji. W czasach Breughela, syn Dedala zatonął niezauważony, mimo wielu par oczu i wielu istnień obecnych przy tym zdarzeniu. Podczas okupacji Michaś, kojarzony przez autora z Ikarem, zginął w tak okrutny w swej bezmyślności sposób i...

Przydatność 55% W formie rozbudowanej wypowiedzi stylistycznej przedstaw swoje refleksje na temat niezależności jednostki w społeczeństwie, Wykorzystaj przywołane konteksty literackie i filozoficzne.

Człowiek jest istotą społeczną. Jego osobowość w pewnym stopniu jest uwarunkowana genetycznie, ale w zasadniczej mierze zależy od kształtowania jej przez niego samego i społeczeństwo. Każda jednostka żyjąca poza społeczeństwem, pozbawiona kontaktu z innymi ludźmi, może stracić swoje człowieczeństwo. Człowiek od chwili narodzin podlega procesowi rozwoju...

Przydatność 55% Świat jest teatrem, aktorami ludzie - a kto wyznacza im role? Bóg, fatum, przypadek? Przedstaw swoje poglądy na ten temat.

Te słowa tytułu pracy skłaniają nas do zastanowienia się nad pewnym problemem - skoro bowiem świat jest teatrem, a człowiek aktorem - to kto wyznacza im role? Kto decyduje o tym jak potoczą się wydarzenia na scenie? Kto wyznacza w przedstawieniu role? Bóg, fatum a może przypadek? Na tak postawione pytanie istnieją dwa rodzaje odpowiedzi. Część ludzi, którzy mówią, że...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji