Treść zadania

emii

Wymień zastosowania węgla kamiennego.

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 2 0

    Zastosowanie węgla kamiennego:
    -surowiec energetyczny
    -otrzymywano z niego gaz ziemny
    -produkcja kosmetyków
    -produkcja pestycydów
    -produkt przetwarzania węgla kamiennego stosowane są do wyboru materiałów wybuchowych i leków

Rozwiązania

  • userphoto

    -ogrzewanie
    -służy do produkcji kosmetyków
    -służy do produkcji pestycydów
    -do produkcji barwników do tkanin,
    -do produkcji lekarstw,
    -do produkcji środków zapachowych,

  • userphoto

    -do produkcji barwników do tkanin,
    -do produkcji lekarstw,
    -do produkcji środków zapachowych,

  • sweet27101

    Węgiel kamienny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym do produkcji kosmetyków i pestycydów. Zastosowanie znajduje także w przemyśle metalurgicznym (wsad do wielkich pieców), w przemyśle ciężkiej syntezy organicznej (surowiec do syntezy wielu związków organicznych ), w przemyśle koksowniczym szczątkowo w transporcie kolejowym.

  • sonar

    - źródło energii,
    - surowiec dla przemysłu chemicznego (kosmetyki, pestycydy)
    - produkcja leków, barwników,środków zapachowych, nawozów, środków ochrony roślin,
    - produkcja materiałów wybuchowych , rozpuszczalników,
    - wytwarzanie tworzyw sztucznych

Podobne zadania

klaudusia0101 wymień przykłady zastosowania poniższych substancji: a)wodorotlenek Przedmiot: Biologia / Szkoła podstawowa 2 rozwiązania autor: klaudusia0101 11.10.2010 (15:41)
julla Wyjasnij jak powstaje torf,jakie zastosowania w zyciu czlowieka Przedmiot: Biologia / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: julla 16.11.2010 (19:16)
~daria podaj przykłady zastosowania przewodnictwa cieplnego ciał stałych Przedmiot: Biologia / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: ~daria 15.5.2011 (18:01)
kama311 napisz wypracowanie na temat znaczenie węgla kamiennego Przedmiot: Biologia / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: kama311 24.5.2011 (16:27)
~krencu Napisz jakie zastosowania mają metale? Przedmiot: Biologia / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: ~krencu 27.2.2012 (14:12)

Podobne materiały

Przydatność 80% Zastosowania ultradźwięków

1. Głowica ultradźwiękowa, podstawowy zespół obrabiarki ultradźwiękowej, składający się z przetwornika magnetostrykcyjnego wytwarzającego drgania ultradźwiękowe oraz mechanizmu ruchu posuwowego. Głowica ultradźwiękowa stosowana jest do obróbki twardych i kruchych materiałów, m.in. szkła, porcelany.
2. Echolokacja, sposób ustalania przez niektóre organizmy żywe swego...

Przydatność 90% Zastosowania elektromagnesów

Pierwszy elektromagnes zbudował Wiliam Sturgeon w 1823 roku. Zwinął on wokół żelaznej sztabki izolowany drut miedziany. W czasie przepływu prądu układ ten stawał się silnym magnesem. Od tamtej pory elektromagnes znalazł mnóstwo zastosowań praktycznych. Elektromagnes-przyrząd wytwarzający zjawiska magnetyczne pod wpływem prądu elektrycznego. Składa się z ferromagnetycznego...

Przydatność 55% Zastosowania Internetu

Zastosowania Internetu Mimo, że komputery są obecnie w powszechnym użytku, ich historia nie jest długo. W XVII w. powstały pierwsze maszyny liczące, jednak prawdziwych początków informatyki można się doszukać dopiero w XIX w., gdy Ch. Babbage stworzył koncepcje automatycznej maszyny liczącej. Idea ta została zrealizowana w 1944r. przez H. Aikena, który zbudował ASCC (Mark I)...

Przydatność 65% Zastosowania soczewek

ZASTOSOWANIE SOCZEWEK LUPA: Lupa to soczewka o stosunkowo krótkiej ogniskowej. Jest ona najprostszym przyrządem optycznym. Zbudowana jest z jednej soczewki skupiającej, zaopatrzonej w uchwyt. Lupa powiększa kąt widzenia przedmiotu, oglądany obiekt powinien znajdować się blisko lupy. Oglądany obraz jest obrazem pozornym, powiększonym (powiększanie lup jest maksymalnie 10-krotne) i...

Przydatność 70% Zastosowania komputera

Po co nam komputery .? Do zabawy: gry, muzyka, wideo. Do pisania, składania tekstów, DTP. Do obliczeń: od arkuszy kalkulacyjnych do inżynierskich i naukowych. Do przechowywania informacji: od notesów do ogromnych baz danych. Do grafiki: projektowanie CAD, rysunek i malarstwo, fotografia cyfrowa. Do pracy: od automatyzacji zadań biurowych i produkcji do tomografii komputerowej....

0 odpowiada - 0 ogląda - 5 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji