Treść zadania

paula3002

Jak rozumiesz że Wokulski myli siebie z maskami

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

Zaloguj się lub załóź konto aby dodać komentarz.

Rozwiąż zadanie i zarób nawet 14 punktów. 2 za rozwiązanie zadania, 10 gdy Twoja odpowiedź zostanie uznana jako najlepsza.

Rozwiązania

Podobne zadania

domiii94 Jak rozumiesz słowa Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: domiii94 29.3.2010 (16:09)
pinkxshoes Czym się różnią od siebie epika, liryka, dramat.? Przedmiot: Język polski / Liceum 2 rozwiązania autor: pinkxshoes 2.9.2010 (18:55)
olus91 czy można ustalic granice ludzkiego poświęcenia?jak to rozumiesz Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: olus91 20.9.2010 (21:44)
bezsciemy Napisz jak rozumiesz przysłowie: ,,Zastał Polskę drewnianą, a zostawił Przedmiot: Język polski / Liceum 2 rozwiązania autor: bezsciemy 12.11.2010 (16:20)
bezsciemy Napisz jak rozumiesz przysłowie: ,,Zastał Polskę drewnianą, a zostawił Przedmiot: Język polski / Liceum 2 rozwiązania autor: bezsciemy 13.11.2010 (20:24)

Podobne materiały

Przydatność 85% Kto był twoim zdaniem - szczęśliwszy w życiu? Rzecki - naiwny, pełen złudzeń czy Wokulski - sceptyczny wobec świata, siebie?

Na pytanie postawione w hipotezie można odpowiedzieć tylko w jeden sposób, mianowicie porównując historie życia obu bohaterów. Wokulski był osobą, która reprezentuje idealistów epoki pośredniej, z pogranicza romantyzmu i pozytywizmu. Wybitnie zdolny został przez własnego ojca (szlachcica) zmuszony do upodlającej pracy w jadłodajni Hopfera. Tu jednak zetknął się ze...

Przydatność 55% „Dobro i zło muszą istnieć obok siebie, a człowiek powinien dokonywać wyborów.” Jak rozumiesz słowa Mahatmy Gandhiego?

Kiedy słucham radia, oglądam telewizję, czytam gazety, odnoszę wrażenie, że na świecie dzieje się coraz gorzej. Skąd te smutne wnioski? Morderstwa, napady, roz-boje i kradzieże to już nasza codzienność. Kiedy próbuje się osądzić winnych, docho-dzi do wypadku, który pozwala myśleć, że nie ma już żadnej możliwości ochrony przed bandytami. Atak oskarżonych na sędziów i...

Przydatność 65% "Dobro i zło muszą istnieć obok siebie, a człowiek musi dokonywać wyboru". Jak rozumiesz słowa Mahatmy Gandhiego - odwołaj się do wybranych utworów.

Na początku był chaos (coś, co można by określić jako mieszaninę wody z ogniem, ziemi z powietrzem, nie przypominającą zarazem ani odrobinę żadnego z tych przeciwieństw). I stworzył Bóg światłość, i zobaczył, że jest dobra. I oddzielił ją od ciemności (czyli nie-światłości), która nie była dobra. A potem nastał dzień szósty i powstał człowiek - stworzenie...

Przydatność 100% Dobro i zło muszą istnieć obok siebie, a człowiek powinien dokonywać wyboru. Jak rozumiesz słowa Mahatmy Gandhiego? Odwołaj się do wybranych utworów

Od początku świata, od momentu poczęcia pierwszego człowieka na świecie istniało dobro i zło. Każdy człowiek w swoim życiu przechodził chwile, które zmuszają go do opowiedzienia się po którejś ze stron. Wybór jest często sprawą osobistą i dlatego stanowi zazwyczaj ogromny problem. Należy zauważyć, że również literatura od wieków stawiała swych bohaterów w sytuacjach...

Przydatność 80% „Dobro i zło muszą istnieć obok siebie, a człowiek powinien dokonywać wyboru.” Jak rozumiesz słowa M. Gandhiego? Odwołaj się do wybranych utworów literackich.

Właściwie skąd się wzięło dobro i zło? Na Eden można spojrzeć jako na świat mitycznego człowieka natury, który nie ma żadnych ograniczeń kulturowych- zakazów i nakazów, a moment zerwania jabłka z "drzewa poznania dobra i zła" można odebrać jako chwilę, w której po raz pierwszy pojawiło się jakieś prawo moralne. Natomiast moralność to tylko kwestia zapatrywań, bowiem...

0 odpowiada - 0 ogląda - 0 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji