Treść zadania
Autor: mala192 Dodano: 31.5.2010 (14:42)
1.Ciało pływa w wodzie częściowo zanurzone.Czy prawdą jest, że siła wyporu równoważy ciężar tego ciała?Odpowiedź uzasadnij.
2.Opisz zasadę działania ksenonu.
Jakie są objawy choroby kesonowej?
3.Czy ciśnienie hydrostatyczne panuje w butelce z cieczą umieszczoną w stanie nieważkości?
Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.
Najlepsze rozwiązanie
Rozwiązania
Podobne zadania
pomocy FIZYKA Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum | 1 rozwiązanie | autor: truskaweczka 29.3.2010 (15:52) |
Fizyka dla mnie trudne . POMOCY Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum | 1 rozwiązanie | autor: Kamil8304 8.4.2010 (19:31) |
fizyka! Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum | 1 rozwiązanie | autor: lol5 10.4.2010 (14:36) |
Fizyka Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum | 3 rozwiązania | autor: ktos257 14.4.2010 (21:03) |
Prawo Ohma Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum | 2 rozwiązania | autor: mio94 15.4.2010 (18:35) |
Podobne materiały
Przydatność 80% Wykorzystanie praw Archimedesa i Pascala
-Prawo Archimedesa To podstawowe prawo hydro- i aerostatyki, według którego na każde ciało zanurzone w cieczy działa siła wyporu hydrostatycznego skierowana przeciwnie do ciężaru ciała, równa ciężarowi cieczy, która by się zawierała w objętości tego ciała i przyłożona w jego środku geometrycznym. - Wykorzystanie - do obliczania gęstości danego ciała; W cieczy -...
Przydatność 65% Prawo Pascala i prawo Archimedesa
prawo Pascala Cisnienie wywierane z zewnatrz w gazach lub w cieczach jest przekazywane jednakowo we wszystkich kierunkach. Prawo Archimedesa Na kazde cialo zanurzone w cieczy dziala sila wyporu skierowana pionowo w gore i rowna jest ciezarowi cieczy wypartej przez te cialo
Przydatność 70% Biografia Archimedesa
Archimedes
urodzony około 287 r. p. n. e., zmarł ok. 212 r. p. n. e., grecki fizyk, matemayk i wynalazca, jeden z najwybitniejszych uczonych starożytności. Zajmował się różnymi dziedzinami nauki, m. in. hydrostatyką, arytmetyką, geometrią, astronomią, mechaniką, optyką.
Jak głosi legenda, Hieron II, król Syrakuz zamówił dla siebie koronę z czystego złota....
Przydatność 65% Biografia Archimedesa
Archimedes urodził się w Syrakuzach w 287 r.p.n.e. i tam rozwijał działalność naukową. Początkowe nauki pobierał u swego ojca astronoma Fidiasza; studiował również w Aleksandrii, gdzie nawiązał kontakty z uczniami Euklidesa i utrzymywał też z nimi naukową korespondencję przez całe życie. Część jego dzieł zachowała się. Wiadomo również, że Heraklidos napisał jego...
Przydatność 60% Prawo Archimedesa
Wanna pełna ciepłej wody to cudowne miejsce odpoczynku, ale nie tylko. Doskonale nadaje się też do spokojnych rozważań o tajemnicach życia. Bywa, że w kąpieli przychodzą do głowy najśmielsze pomysły! Podobno około roku 200 przed naszą erą Grek Archimedes spostrzegł w kąpieli, że kiedy się zanurza, podnosi się poziom wody w wannie. Zastanowiło go, iż ciało stałe -...
0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań
0 0
GrennParadise 31.5.2010 (14:49)
1).
Jest prawdą że siła wyporu równoważy ciężar tego ciała.Ponieważ działa siła wyporu. zgodnie z zasadą hydrostatyki jeżeli siła wyporu jest większa od siły ciężkości to ciało se wynurza, . Jeżeli siła ciężkości przeważa sile wyporu to ciało tonie. Zaś jeśli obie siły się równoważą to ciało utrzymuje się na powierzchni wody. Zatem siła wyporu równoważy siłę ciężkości.
2).Zasada działania tej lampy opiera się, tak jak w innych lampach wyładowczych, na zjawisku przepływu przez zjonizowany i zamknięty w szklanej rurce gaz (ksenon wykorzystywany jest ze względu na białą barwę świecenia) prądu wywoływanego impulsem wysokiego napięcia (kilkanaście lub kilkadziesiąt kilowoltów), przykładanym do elektrod. Jonizacja gazu przez znajdującą się w bezpośredniej bliskości elektrodę zapłonową powoduje, że pomiędzy obiema pozostałymi elektrodami, podłączonymi do naładowanego do około 500 V kondensatora, przepływa prąd rozładowujący kondensator, co łączy się z intensywnym świeceniem wewnątrz rurki. Wyzwala się przy tym kilkadziesiąt dżuli energii zgromadzonej w kondensatorze, a całe zjawisko trwa około milisekundy. Po rozładowaniu kondensatora przepływ prądu zanika, a wraz z nim świecenie gazu.
Po ponownym naładowaniu kondensatora, podanie kolejnego impulsu na elektrodę zapłonową wyzwala kolejny błysk. Zjawisko to można powtarzać wiele tysięcy razy z identycznym skutkiem.
W zależności od umiejscowienia zatorów pojawiają się określone objawy, np. bóle zamostkowe, bóle stawów, porażenia mięśni, zapaść.
Choroba kesonowa może doprowadzić do śmierci.
3).
w stanie nieważkości nie panuje ciśnienie hydrostatyczne
wynika to ze wzoru na ciśnienie hydrostatyczne
P=pgh
p- gęstość cieczy
g- przyspieszenie ziemskie
h- głębokość zanurzenia cieczy
w stanie nieważkości nie ma przyspieszenia ziemskiego wiec ciśnienie równa sie 0.
;))))
Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycie