Treść zadania

~kwiatdzilla

1.Dla następujących jonów Al3+, S2-, Br-, Mg2+ podaj: a) mechanizm ich powstawania, b) rozmieszczenie elektronów w powłokach, c)nazwę helowców , których konfigurację przyjmują.

2.Podaj mechanizm tworzenia się(wiązanie jonowe): tlenku magnezu, siarczku potasu, bromku rubidu.

3. Podaj charakterystyczne właściwości fizyczne i chemiczne związków o wiązaniach:
jonowym, kowalencyjnym i kowalencyjnym spolaryzowanym.

4.Określ rodzaj wiązania( jonowe, kowalencyjne , spolaryzowane) : Br2, CaCl2, H2S,
O2, N2O3, SiO2 RbCl, CCl4, KF, NH3, fluorek sodu, tlenek potasu, jodowodór.
(oblicz różnice elektroujemności-skorzystaj z tablicy elektroujemności)

5.Przedstaw graficznie sposób powstawania wiązań kowalencyjnych w cząsteczkach o
podanych wzorach: Cl2, N2, O2.

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

Zaloguj się lub załóź konto aby dodać komentarz.

  • To jest zadanie po 1 lekcji chemii?

Rozwiąż zadanie i zarób nawet 14 punktów. 2 za rozwiązanie zadania, 10 gdy Twoja odpowiedź zostanie uznana jako najlepsza.

Rozwiązania

Podobne zadania

ewela2010 podaj wzór strukturalny związków organicznych: a) palamitynian potasu b) Przedmiot: Chemia / Liceum 1 rozwiązanie autor: ewela2010 27.3.2010 (19:07)
asienkaanml napisz równanie reakcji kwasu mrówkowego z alkoholem etylowym oraz podaj Przedmiot: Chemia / Liceum 3 rozwiązania autor: asienkaanml 30.3.2010 (15:10)
martus91 podaj reakcje Przedmiot: Chemia / Liceum 2 rozwiązania autor: martus91 12.4.2010 (19:22)
olaf2010 podaj dwa argumenty przemawiające przeciw stosowaniu izotopów Przedmiot: Chemia / Liceum 1 rozwiązanie autor: olaf2010 24.4.2010 (20:59)
olaf2010 podaj dwa argumenty przemawiające przeciw stosowaniu izotopów Przedmiot: Chemia / Liceum 1 rozwiązanie autor: olaf2010 24.4.2010 (21:01)

Podobne materiały

Przydatność 60% Mechanizm oddychania

W oddychaniu płucnym wyróżniamy dwie fazy: wdech i wydech. Jest to proces wciągania powietrza do płuc i wypuszczania go z powrotem, przy czym wdech jest czynnością czynną, a wydech bierną. W czasie wdechu mięśnie międzyżebrowe kurczą się i powodują ruch żeber w górę i na zewnątrz. W czasie wydechu mięśnie międzyżebrowe i przepona rozkurczają się, a żebra opadają w...

Przydatność 75% Mechanizm słyszenia

WIADOMŚCI I CIEKAWOSTKI DOTYCZĄCE NARZADU SŁUCHU Tradycyjnie uważa się, że człowiek ma pięć zmysłów: powonienia, smaku, dotyku, wzroku i słuchu. W niektórych z nich, można jednak wyróżnić kilka odrębnych wrażeń, np.: odczucie dotyku, bólu, ciśnienia, zimna i ciepła, są wszystkie włączone w zmysł dotyku. Ucho ma zarówno struktury służące do kontroli równowagi...

Przydatność 55% Mechanizm różnicowy

Mechanizm różnicowy (przekładnia różnicowa), potocznie dyferencjał (od słowa dyferencja - dawn. różnica) – przekładnia mechaniczna zębata, wynaleziona w starożytnych Chinach, stosowana od czasów Carla Friedricha Benza w układzie napędowym pojazdów. Mechanizm różnicowy w pojazdach ma za zadanie kompensację różnicy prędkości obrotowej półosi kół osi napędowej podczas...

Przydatność 60% Mechanizm prania

1. Nie tylko mydło pierze W ostatnim 40-leciu pojawiły się w handlu syntetyczne środki do prania w postaci proszków, past i płynów. Takie nazwy jak E, Bryza, Dosia itd. są dobrze znane. Środki te nazywamy detergentami (detergens w języku łacińskim oznacza: ścierać, wyczyszczać). Skład detergentów jest bardzo różnorodny i skomplikowany. Zawierają one oprócz soli...

Przydatność 70% Mechanizm powstawania gatunków.

GATUNEK:
Zbiór wszystkich osobników łącznie z przodkami i potomstwem mające wspólne pochodzenie i odznaczające się wspólnymi cechami uznanymi za gatunkowe.

Osobniki tego sanego gatunku w naturalnych warunkach swobodnie się krzyżują i wydają płodne potomstwo, przekazują mu charakterystyczne cechy dziedziczne.

1.Drogi powstawania gatunków(specjacji):...

0 odpowiada - 0 ogląda - 0 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji