Treść zadania

olszak94

Czy w życiu codziennym spotykasz się z przypadkami łamania praw obywateli lub niewypełniania obowiązków obywatelskich? Podaj Przykłady .
PS.Potrzebuje dużo przykładów . THX

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Oczywiście, że tak. Wiadomo przecież, że młodzież ponad gimnazjalna oraz gimnazjalna Ucieka z lekcji. Jest to przykład niewypełniania obowiązków. Łamanie praw obywatelskich w dzisiejszych czasach to chociażby ocenianie uczniów na lekcjach religii. Jest to bardzo drażliwy temat, ale uczniowie (obywatele) są w ten sposób krzywdzeni.


    W życiu codziennym bardzo często każdy z nas ma okazję się spotkać z łamaniem praw obywatelskich lub niewypełniania obowiązków. Weźmy pierwszy z brzegu przykład, nie wszyscy obywatele naszego kraju pracują, a powinni, dzięki temu ich życie byłoby znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Każdego dnia możemy się również spotkać z niszczeniem mienia publicznego czy obrażaniem władz, co jest karygodne. Dlatego każdy obywatel kraju powinien przestrzegać norm moralnych.

Rozwiązania

Podobne zadania

miszka200010 polska pod rządami okupantów.napisz notatkę Przedmiot: Historia / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: miszka200010 15.4.2010 (19:18)
reniusia385 Polska pod rządami królów elekcyjnych. Przedmiot: Historia / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: reniusia385 19.4.2010 (21:42)
kowalikiza Rzeczpospolita!! Przedmiot: Historia / Szkoła podstawowa 2 rozwiązania autor: kowalikiza 4.5.2010 (20:59)
Ziutul Ile państw należy do nato i wkturym roku dołączyła polska? Co to układ warszawsk Przedmiot: Historia / Szkoła podstawowa 4 rozwiązania autor: Ziutul 6.5.2010 (21:31)
sylwiax95 Unicef a Polska Przedmiot: Historia / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: sylwiax95 12.5.2010 (15:58)

Podobne materiały

Przydatność 50% Rzeczpospolita Polska państwem demokratycznym

Demokracja jest to termin pochodzący z języka greckiego, a oznacza on w bezpośrednim przekładzie „władzę ludu”. W myśl artykułu 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z roku 1997 Polska jest „demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej”. Zapis ten, jak również szereg innych pochodzących z ustawy zasadniczej, dość jasno...

Przydatność 50% Rzeczpospolita Polska naszym państwem.

Polska leży w Europie i jest państwem średniej wielkości. Graniczy z Niemcami, Czechami, Słowacją, Ukrainą, Białorusią, Litwą oraz Rosją. Na terytorium o powierzchni ok. 300 tysięcy kilometrów kwadratowych mieszka ok. 38 milionów ludności, w tym najwięcej Polaków. Pozostałe narodowości to Ukraińcy, Białorusini, Niemcy, Litwini, Łemkowie, Ormianie, Czesi, Słowacy oraz...

Przydatność 65% Czy Trzecia Rzeczpospolita Polska jest państwem prawa ?

Trzecia Rzeczpospolita Polska istnieje od 1989 roku, kiedy to Polska odzyskała pełną suwerenność wewnętrzną i zewnętrzną. Od tamtej pory wprowadzana są w naszym kraju przepisy prawne, mające na celu stworzenie w pełni demokratycznego państwa opartego na prawie. Według mnie odpowiedź na pytanie zawarte w temacie jest pozytywna. Uważam, że Trzecia Rzeczpospolita jest państwem...

Przydatność 60% Rzeczpospolita.

Przygotowanie do sprawdzianu dla kl. II

Przydatność 50% I Rzeczpospolita

I RZECZPOSPOLITA Rzeczpospolita Obojga Narodów w XVI w. Rzeczpospolita Obojga Narodów w XVI w. Po długim, burzliwym bezkrólewiu, sejm elekcyjny, zebrany we wsi Kamień pod Warszawą, w dniu 6 kwietnia 1573 r wybrał na króla, głównie dzięki poparciu nuncjusza papieskiego, Henryka Walezego (1574), syna Henryka II, francuskiego księcia z dynastii Walezjuszów, i Katarzyny Medycejskiej....

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji