Treść zadania

limopoli

Gaz doskonały poddano przemianom jak na wykresie.
a) Nazwij przemiany przedstawione na wykresie.
b) Zapisz 1 zasadę termodynamiki w tych przemianach.
c) Nazwij cykl przemian w układzie p=f(V).
d) Czy urządzenie pracujące według tego cyklu mogło by być silnikiem cieplnym? Uzasadnij odpowiedź.

Załączniki do zadania

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 1 1

    a) 1->2 przemiana izobaryczna
    2->3 tzw. przemiana dzika
    3->1 przemiana izotermiczna

    b) Zmiana energii wewnętrznej ciała, lub układu ciał jest równa sumie dostarczonego ciepła i pracy wykonanej nad ciałem /układem ciał.

    c) Tutaj nie mam pojęcia, przykro mi:(

    d) wydaje mi się że nie. nie jestem ekspertem ale wydaje mi się że są tylko silniki dwu i czterosuwowe. o trzysuwowych nie słyszałam. A więc według mnie nie bo nie istnieje silnik w którym zachodzą trzy przemiany.

Rozwiązania

Podobne zadania

eni281 Sportowiec biegnie z tyczką i skacze nad poprzeczką.Opisz przemiany energii Przedmiot: Fizyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: eni281 19.4.2010 (18:39)
Nieznany Przedstaw na wykresie zależność gęstości gazu od jego temperatury przy Przedmiot: Fizyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 18.5.2010 (16:43)
annaszalla Gaz o obiętości F1=0,1m3 i temperatura T1=290K poddano przemianie Przedmiot: Fizyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: annaszalla 20.5.2010 (12:40)
kamilka131993 rodzaje i przemiany energii Przedmiot: Fizyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: kamilka131993 7.1.2011 (22:00)
xxmalwina18xx gaz o temperaturze 300k zajmujacy objetosc 5 dm3 poddano przemianie Przedmiot: Fizyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: xxmalwina18xx 22.3.2011 (17:49)

Podobne materiały

Przydatność 100% Przemiany Ideowe

Pod koniec XIX w. największe znaczenie zdobyły dwie kwestie społeczne: robotnicza i narodowa. W 1864 r. Utworzono Międzynarodowe Stowarzyszenie Robotnicze (I Międzynarodówka). Początek jego istnienia zdominowany był przez rywalizacje między marksistami a anarchistami, z których zwycięsko wyszli marksiści. Gdy upadła Komuna Paryska władze I Międzynarodówki zostały przeniesione z...

Przydatność 50% Przemiany jądrowe

Cała praca wraz ze wzorami znajduje się w załączniku

Przydatność 65% Gospodarka Polski - przemiany strukturalne.

Po II wojnie światowej za główny czynnik rozwoju gospodarczego w Polsce uznano przemysł. W okresie powojennym to właśnie uprzemysłowienie kraju było głównym celem polityki gospodarczej. Wzrost produkcji przemysłowej w latach pięćdziesiątych przekraczał nawet 25% rocznie. I chociaż w późniejszym czasie uległ spowolnieniu, nadal był wysoki, wahając się w poszczególnych...

Przydatność 60% Współczesne przemiany polskiego przemysłu

Przejście z gospodarki centralnie planowanej na wolny rynek wymaga sporych zmian w strukturze własności przedsiębiorstw i ich zarządzaniu. Polski przemysł zaczęto prywatyzować po uchwaleniu ustawy 13 lipca 1990r. Prywatyzacja może być dokonywana: • Drogą kapitałową (komercjalizacja) - przekształcenie przedsiębiorstwa w jednoosobową spółkę skarbu państwa i sprzedaż jej...

Przydatność 100% Ukraińskie Przemiany Demokratyczne

W 1897 historyk niemiecki Paul Rohrbach nazwał Ukrainę „kluczem do Rosji”, wcześniej pojawiały się w Niemczech głosy za utworzeniem, wykrojeniem z Rosji, królestwa kijowskiego, opierającego się aż o Wołgę. (Rohrbach, Russland und mir, Stuttgart 1915 (za A. Wilson, Ukraińcy) Nic przeciwko takiemu rozwiązaniu nie miała by i Turcja z przełomu wieków XIX i XX, uważająca...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji