Treść zadania

Kureshi

Mam do napisania wypracowanie na minimum 250 znaków/słów. Z pisaniem nie mam problemów, ale potrzebuję materiałów, które muszę użyc. Bez nich nie wiem jak to złożyć w odpowiednią całość. Będę wdzięczna za jakieś nawet linki z informacjami. Gdyby nie napięty grafik sama bym poszukała, ale nie mogę 3 sprawdziany same się nie nauczą. Chyba, że był by ktoś tak dobry i pomógł by napisać. Będę wdzięczna od razu !

Z podręcznika dla 1 Liceum. Barwy Epok - Kultura i Literatura. Zadanie 7 str. 319
A oto treść zadania: są 3 punkty i mamy jeden do wyboru.

7. Odegrajcie scenę IV z I aktu Świętoszka. Z czego wynika jej Komizm?

* Poszukaj w utworze przykładów innego rodzaju komizmu niz w ten scenie.

* Zbadaj, czy i w jakim stopniu Molier stosuje się do zasad sztuki klasycznej.

*''Z dawnej komedii, której celem było tylko bawić, mniej lub bardziej wybrednie, ale tylko bawić, Molier uczynił głębokie studium duszy ludzkiej''. Rozwiń tę myśl Tadeusza Boya-Żeleńskiego, tłumacza dzieł francuskiego komediopisarza, na podstawie Świętoszka i innych znanych ci sztuk Moliera.

*<-- znaczą punkt

Będę wdzięczna za pomoc to PILNE! Dzisiaj babka to zadała na jutro .!!!!! Rzadko kiedy proszę o pomoc ale, błagam, bo inaczej nie zdam a jestem pod kreską u wychy !!!

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 1 0

    Molier w utworach chce udowodnić jaki jest naprawdę.
    W komedii pt. "Świętoszek" występują następujące rodzaje komizmu. Są to :
    komizm słowny
    komizm sytuacyjny
    komizm postaci
    w większości sztuk Moliera odnaleźć możemy także elementy tragizmu.
    w jego kompozycjach jest zasada trzech jedności
    kcja sztuki to prosty obrazek ukazujący życie przykładowej francuskiej rodziny , która mieszka i żyje we Francji w epoce klasycyzmu.
    Bohaterowie ukazani i podzieleni są na dwie grypy. Bohater biały - pozytywny i bohater czarny- czyli negatywny.
    Ponad to bohaterowie ci są napiętnowani przez jedną cechę, którą mają od początku do końca sztuki.
    Molier czerpie przykład z Arystofanesa. Ośmiesza wady ludzkie, nie stosując żadnych ograniczeń.
    Ocena jaką wystawiamy postaci jest jak najbardziej zasłużona i słuszna. Pula bohaterów przeznaczonych do oceny przez czytelnika jest bardzo duża.
    Nasza negatywna ocena Tartuffa rośnie i dopełnia się z każdą sceną. Aż do całkowitej niechęci do tej postaci. Wszystko to spowodowane jest przez kolejne intrygi jakie prowokuje i robi Tartuffe.

Rozwiązania

Podobne zadania

madziulek7777 Lektury szkolne czytane w udrece i z przyjemnoscia. wypracowanie Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: madziulek7777 8.4.2010 (13:57)
domel281 Pomocy potrzebuję na poniedzałek wypracowanie na tamat: Jan Kochanowski poeta Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: domel281 17.4.2010 (16:47)
magdalena-magda bardzo proszę o pomoc-wypracowanie na temat godności. Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: magdalena-magda 3.5.2010 (17:30)
Deny92 Wypracowanie na temat teatru mundi Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: Deny92 5.5.2010 (14:03)
91Paula91 Chłopi-wypracowanie Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: 91Paula91 11.5.2010 (10:55)

Podobne materiały

Przydatność 85% Kurs - minimum sanitarne.

1. Drobnoustroje a) Bakterie b) Wirusy c) Pleśnie 2. Drobnoustroje a) chorobotwórcze – dają objawy chorobowe b) niechorobotwórcze c) tlenowe d) beztlenowe (fakulatatywne, obligatoryjne) Bakterie – pojedyncze komórki o średnicy 0,4 – 1µm. o różnych kształtach (ziarenkowce, pałeczki, laseczki, przecinkowce i śrubowce), które mogą się łączyć, tworząc...

Przydatność 70% Klasyczny liberalizm i koncepcja państwa "minimum"

Ekonomiści klasyczni, a w szczególności Ricardo i Smith popierali prywatną inicjatywę, przedsiębiorczość i osobiste interesy jednostek. Zdawali sobie jednak sprawę, że swobodna działalność przedsiębiorczych jednostek nie gwarantuje pełnej harmonii i ich interesów z interesem ogółu. Zgodność tych interesów zapewnia wg nich „niewidzialna ręka” rynku, czyli samoczynnie...

Przydatność 70% Janina Krechowicz - informacje potrzebne do napisania charakterystyki

W powieści Małgorzaty Musierowicz zatytułowanej "Opium w rosole" przejawia się wiele sympatycznych postaci, ale najbardziej zaimponowała mi Kreska - Janina Krechowicz, wnuczka profesora Dmuchawca. Niby zwykła dziewczyna borykająca się z różnymi problemami życia codziennego, a jednak w swych poczynaniach niezwykła. Janina Krechowicz "Kreska" ma 16 lat. Jej rodzice byli...

Przydatność 60% Wypracowanie Dżuma

praca w załączniku

Przydatność 65% Kolonializm - wypracowanie

KOLONIALIZM- określenie nowożytnej ekspansji imperialistycznej drogą zaboru, podboju i uzależnienia terytoriów zamorskich przez państwa głównie europejskie. Rozpoczęta pod koniec 15 w. odkryciem drogi morskiej do Indii przez Portugalczyków i odkryciem Ameryki przez Hiszpanów, doprowadziła do powstania pierwszych potęg kolonialnych. W następnych stuleciach na czoło wysunęły...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji