Treść zadania

domiii94

Jak rozumiesz słowa: "Dopóki człowiek nie musi siebie sprawdzić w czynie, może oszukiwać się bez żadnych ograniczeń. " Czy zgadzasz się z tym twierdzeniem? Odpowiedź uzasadnij.

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Rozumiem że to bez kontekstu do żadnej ksiązki...

    Według mnie sentencję :"Dopóki człowiek nie musi siebie sprawdzić w czynie, może oszukiwać się bez żadnych ograniczeń. " można rozumieć na różny sposób. Moim zdaniem dotyczy to poniekąd wewnetrznych i heroicznych wyobrażeń o samym sobie, gdyż zazwyczaj zdarza sie tak, iż to jacy jesteśmy nie zawsze odzwierciedla to kim chcielibysmy być. Czasem dochodzi do tego, że w przypływie trudnych dla nas wydarzeń dostrzegamy własną osobe w zupełnie innym świetle, poznajemy samego siebie na nowo. Dochodzi w końcu do zachwiania idealistycznej wizji własnego ,,ja" i potrafimy w końcu zdać sobie sprawę, że tylko poprzez czyny możemy tak naprawdę wyrazić siebie.

Rozwiązania

Podobne zadania

adee Jak rozumiesz określenie tytułowe mini-wykład o maxi-sprawie ? Czy wydaje Ci Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: adee 8.4.2010 (22:34)
gutek33 Jak rozumiesz słowo "patriotyzm"? Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 3 rozwiązania autor: gutek33 21.4.2010 (16:45)
julia13lol "Mierząc się z przeszkodą człowiek poznaje siebie" Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: julia13lol 3.5.2010 (17:08)
Nieznany jak rozumiesz tutuł wiersza Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 6.5.2010 (20:33)
Zernat Jak rozumiesz zakończenie Małego Księcia Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Zernat 10.5.2010 (16:03)

Podobne materiały

Przydatność 50% Sowa puchacz

Puchacz Bubo bubo Systematyka Królestwo: Zwierząt Typ: Strunowce Klasa: Ptaki Rząd: Sowy Rodzina: Puszczykowate Rodzaj: Bubo Gatunek: Bubo Nazwa systematyczna Puchacz Bubo bubo L. Morfologia gatunku Puchacz jest pięknie ubarwionym ptakiem: na jasnobrązowych piórach ma ciemniejsze plamki i bardzo delikatne, poprzeczne...

Przydatność 55% „Dobro i zło muszą istnieć obok siebie, a człowiek powinien dokonywać wyborów.” Jak rozumiesz słowa Mahatmy Gandhiego?

Kiedy słucham radia, oglądam telewizję, czytam gazety, odnoszę wrażenie, że na świecie dzieje się coraz gorzej. Skąd te smutne wnioski? Morderstwa, napady, roz-boje i kradzieże to już nasza codzienność. Kiedy próbuje się osądzić winnych, docho-dzi do wypadku, który pozwala myśleć, że nie ma już żadnej możliwości ochrony przed bandytami. Atak oskarżonych na sędziów i...

Przydatność 65% Sowa Uszata- biologia,ekologia i ochrona

WSTĘP „Kiedy po pogodnym dniu słońce chowa się pod horyzontem rzucając na niebo ostatnie różowe blaski, zbliża się chwila ciszy wieczornej. Ptaki zmęczone śpiewem i całodzienną krzątaniną skryły dziobki w nastroszone piórka i zasnęły, kwiaty zamknęły kielichy, a barwne motyle ze złożonymi skrzydełkami siedzą nieruchomo w zakamarkach kory lub zwisają z...

Przydatność 65% "Dobro i zło muszą istnieć obok siebie, a człowiek musi dokonywać wyboru". Jak rozumiesz słowa Mahatmy Gandhiego - odwołaj się do wybranych utworów.

Na początku był chaos (coś, co można by określić jako mieszaninę wody z ogniem, ziemi z powietrzem, nie przypominającą zarazem ani odrobinę żadnego z tych przeciwieństw). I stworzył Bóg światłość, i zobaczył, że jest dobra. I oddzielił ją od ciemności (czyli nie-światłości), która nie była dobra. A potem nastał dzień szósty i powstał człowiek - stworzenie...

Przydatność 100% Dobro i zło muszą istnieć obok siebie, a człowiek powinien dokonywać wyboru. Jak rozumiesz słowa Mahatmy Gandhiego? Odwołaj się do wybranych utworów

Od początku świata, od momentu poczęcia pierwszego człowieka na świecie istniało dobro i zło. Każdy człowiek w swoim życiu przechodził chwile, które zmuszają go do opowiedzienia się po którejś ze stron. Wybór jest często sprawą osobistą i dlatego stanowi zazwyczaj ogromny problem. Należy zauważyć, że również literatura od wieków stawiała swych bohaterów w sytuacjach...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji