Treść zadania

siolka

''Pani Bovary'' Gustawa Flauberta
Odwołując się do utworu, czy w sądzie literackim nad powieścią odpowiadałaby ci bardziej rola prokuratora czy obrońcy? Przytocz kilka argumentów, które mogłyby się znaleźć w twoim wystapieniu.

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Rozwiązania

Podobne zadania

Nieznany PILNE napisz w punktach Gustawa Herlinga Grudzińskiego WIEŻA wszystko co sie Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 9.5.2010 (15:48)
Nieznany artysta jako bohater utworu literackiego (przykłady utworów literackich) Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 16.5.2010 (15:07)
justysia20082 Geneza utworu "wesele" Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: justysia20082 25.5.2010 (15:05)
paulina9487286 Do kogo skierowany jest monolog Gustawa z IV części Dziadów ? Przedmiot: Język polski / Liceum 3 rozwiązania autor: paulina9487286 20.9.2010 (21:49)
karolcia0911 Jak można rozumieć ten wers utworu? Uzasadnij swoją odpowiedź. Jestem Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: karolcia0911 22.9.2010 (20:59)

Podobne materiały

Przydatność 60% Dwa obrazy prowincji.Porównaj sposoby ich kreacji w podanych fragmentach "Pani Bovary"Gustawa Flauberta i "Republiki Marzeń"Bunona Schulza.

Opowiadanie Gustawa Flauberta pt. ”Pani Bovary” oraz „Republika marzeń” Brunona Schulza ukazują dwa odmienne obrazy prowincji. W pierwszym przypadku wizja świata przedstawionego ukazana jest w negatywnym świetle, jako miejsce nieciekawe natomiast w utworze Schulza, tak jak wskazuje na to tytuł opowiadania prowincja ma charakter pozytywny, jest ukazana niemal, jako mistyczna kraina....

Przydatność 75% Tragizm życia Pani Bovary.

Na czym polega (polegał) tragizm życia Emmy Bovary Problem tragizmu dotyczył w bardzo dużym stopniu pani de Bovary. Wychowana w klasztorze, z dala od normalnego życia, czerpie swoją wiedzę o świecie głównie z romansów. Tego typu sytuacja, w połączeniu z brakiem kontaktu z rzeczywistością, powoduje u niej stałą tęsknotę za owym nieznanym, wielkim światem. Towarzyszy jej...

Przydatność 60% Pani Bovary jako powieść realistyczna. Realistyczny obraz samobójstwa na tle utworów romantycznych

„Pani Bovary” to powieść autorstwa Gustawa Flauberta, która wydana została 30. IV. 1857 r. Zanim jednak książka ta ujrzała światło dzienne, Flaubert poświęcił pięć lat swojego życia, tyle bowiem czasu zajęło mu wnikliwe zbadanie i opisanie wymyślonych postaci, ich losów i zachowań. Tak gruntowne wgłębienie się w wykreowaną przez siebie rzeczywistość, spowodowało...

Przydatność 80% Gustawa Herlinga-Grudzińskiego Inny świat. Wyjaśnij tytuł utworu. Czy opisany mechanizm systemu działał w pełni skutecznie?

Gustaw Herling-Grudziński podczas II wojny światowej był więźniem sowieckiego obozu pracy. Swoje doświadczenia i przeżycia opisał w książce Inny świat. Mottem swojego dzieła uczynił cytat z Zapisków z martwego domu Dostojewskiego. Jest w tym fragmencie mowa o innym świecie, który jest „do niczego niepodobny”, gdzie panowały „inne, odrębne prawa, inne obyczaje, inne...

Przydatność 80% Na podstawie analizy poniższego fragmentu Innego świata Gustawa Herlinga-Grudzińskiego oraz w kontekście całego utworu rozważ filozoficzny aspekt cierpienia.

„Inny świat” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego to zbiór opowiadań zawierających wspomnienia z łagrów radzieckich. Pisarz spędził w tym miejscu kilka lat, które upłynęły mu na morderczej pracy i odpokutowywaniu swojej winy - było nią zachodnio brzmiące nazwisko… Autor przeżywszy ogromny dramat, zdaje relację z tego, co tak naprawdę działo się w obozie, na czym polegały...

0 odpowiada - 0 ogląda - 0 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji