Treść zadania

prince3000

Wybierz z utworu Pan Tadeusz fragment, zaznacz od którego do którego wersu korzystałeś, nazwij i zacytuj znajdujące się tam środki poetyckie.

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Rozwiązania

Podobne zadania

buuuu4444 Pan Tadeusz streszczenie Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: buuuu4444 6.4.2010 (14:43)
malinowa Pan Tadeusz pomocy !!! Przedmiot: Język polski / Liceum 2 rozwiązania autor: malinowa 25.4.2010 (16:13)
malinowa Podaj najważniejsze cechy kraju "lat dziecinnych' -Pan Tadeusz Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: malinowa 26.4.2010 (16:21)
oliwia-4 HELP ME PLASE - Makbet pomocy mam to na jutro wybrać dowolny fragment Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: oliwia-4 28.4.2010 (20:57)
91Paula91 "Chłopi" fragment śmierci Boryny Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: 91Paula91 8.5.2010 (09:27)

Podobne materiały

Przydatność 80% Przyczyny powstania utworu "Pan Tadeusz"

1. Tęsknota za ojczyzną uwydatnia w inwokacji. 2. Wspomnienia oiczyzny. 3. Chęć ukazania obrzędów, tradycji, krajobrazów zapiamiętanych w dzieciństwie i młodości. 4. Chęć pozostania nieśmiertelnym za sprawą eposu. 5. Chęć "pokrzepienia" serc Polaków. 6. Potrzeba kracji bohatera romantycznego.

Przydatność 70% Wskaż podobieństwa i różnice w wyborach tragicznych Antygony i Konrada Wallenroda, w porównaniu wykorzystaj swoją wiedzę na temat historii rodu Labdakidów, i Sofoklesa (jego dzieła), oraz fragment z Konrada Wallenroda (od wersu 505 do 595).

Konrad Wallenrod jest romantycznym bohaterem utworu Adama Mickiewicza pt. "Konrad Wallenrod". Jest to Litwin , który w młodości został porwany przez zakon krzyżacki. Żył i wychował się na dworze samego mistrza krzyżackiego i zadomowił się tak mocno , że przywódca Zakonu Krzyżackiego nazwał go swoim synem . Antygona , tytułowa bohaterka dramatu Sofoklesa pod tym samym...

Przydatność 85% Interpretując wskazany fragment utworu, przedstaw literacki portret prześladowanych w III cz. Dziadów Adama Mickiewicza.

Po upadku powstania listopadowego rozpoczął się jeden z najcięższych, najnieszczęśliwszych okresów w historii Polski – wprowadzone zostały liczne represje, narastał ucisk polityczny, a zniewoleni Polacy ulegali powszechnym prześladowaniom. Właśnie w tym czasie (rok 1832) powstaje III część Dziadów Adama Mickiewicza, która jest nie tylko próbą rehabilitacji autora po nie...

Przydatność 50% Człowiek wobec zagadki swojego losu. Zinterpretuj fragment Króla Edypa Sofoklesa, wykorzystując kontekst całego utworu.

Temat: Człowiek wobec zagadki swojego losu. Zinterpretuj fragment Króla Edypa Sofoklesa, wykorzystując kontekst całego utworu. Sofokles, autor ,,Króla Edypa’’, był obok Ajschylosa i Eurypidesa największym tragikiem starożytnej Grecji. Żył w V w. p.n.e., w czasach rozkwitu kultury i sztuki Aten. Z 123 jego dzieł zachowało się zaledwie 7. Większość tragedii Sofoklesa...

Przydatność 80% Człowiek wobec zagadki swojego losu. Zinterpretuj fragment Króla Edypa Sofoklesa, wykorzystując kontekst całego utworu.

Wielu z nas zastanawia się nad sensem swojego życia, myśli nad tym, co przygotował los. Jednym z naszych pytań jest: czy możemy zmienić przeznaczenie, czy to, co stworzył dla nas Bóg jest odwracalne? Odpowiedzi na nie możemy szukać w wielu źródłach. Jednym z nich jest na pewno mityczna opowieść o tebańskim królu Edypie. Wielu twórców pisze własne interpretacje tego mitu....

0 odpowiada - 0 ogląda - 0 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji