Treść zadania

Jula17768

Rozstrzygnij,które z podanych zbiorów mają skończeną,a które nieskończoną liczbę elementów.W przypadku zbioru nieskończonego zapisz go w postaci przedziału , w wypadku zbioru skończonego wypisz jego elementy.

a)A={xeR:IxI<4}
b)B={xeRplus na dole przy r:IxI<4}
c)C={xeC:IxI<4}
d)D={xeN:IxI<4}

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 1 0

    a)A={xeR:IxI<4}=(-4,4) - nieskonczony
    b)B={xeRplus na dole przy r:IxI<4}=(0,4) - nieskonczony
    c)C={xeC:IxI<4}={-3,-2,-1,0,1,2,3} - skonczony
    d)D={xeN:IxI<4}={0,1,2,3} - skonczony

Rozwiązania

Podobne zadania

ewkaa644 Oblicz najmniejszą wspólną wielokrotnośc podanych liczb. Przedmiot: Matematyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: ewkaa644 11.8.2010 (16:49)
gabrielka25 wyznacz x z podanych rownan: a)bx-c=ax+b/c,gdy c różni sie od Przedmiot: Matematyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: gabrielka25 27.9.2010 (18:44)
Blondi9393 wśród prostopadłościanów o podanych wymiarach wskaż pary podobny. i Przedmiot: Matematyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: Blondi9393 28.9.2010 (17:23)
ewelina071090 ciag (an) jest arytmetyczny oraz a3=2,a4=5 wskaz ktory z podanych wyrazow tego Przedmiot: Matematyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: ewelina071090 25.10.2010 (13:58)
Nieznany Oceńwartość logiczną podanych zdań: a)liczba 3-√2 jest mniejsza Przedmiot: Matematyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 22.11.2010 (17:48)

Podobne materiały

Przydatność 75% Cywilizacja XX w. To klęska czy triumf człowieka? Rozstrzygnij ów dylemat odwołując się do wybranych dzieł literackich.

Wojna, pokój i znowu wojna tak w kilku słowach można określić XX wiek. Siedemdziesiąt pięć milionów zabitych w wojnach, które toczyły się w ubiegłym stuleciu. Ludzie szczycą się osiągnięciami technologicznymi, ale co z tego skoro z każdej pożytecznej rzeczy potrafią zrobić równie skuteczną i zabójczą broń. Jeżeli umiera ktoś nam bardzo bliski to jest to okropna...

Przydatność 50% Cywilizacja XX wieku to klęska czy tryumf człowieka???” Rozstrzygnij problem, odwołując się do znanych ci przykładów z literatury, filmu, sztuki i muzyki.

Kiedy zimą na zewnątrz panuje mróz, ja siedzę w swoim ciepłym pokoju dowolnie regulując temperaturę pomieszczenia za pomocą termostatu, który przymontowany do kaloryfera, błyszczy w nocy bezdusznie swoim elektronicznym okiem. Zrobienie herbaty, czy nawet obiadu zajmuje mi zaledwie kilka minut, zaś czas potrzebny na zaspokojenie tego wyższego głodu – głodu informacyjnego – za...

Przydatność 65% Porównaj wizje świata w podanych fragmentach Kandyda Woltera i Nowego wspaniałego świata Aldousa Huxleya.

Wolter jak i Huxley przedstawiają dwie zupełnie inne wizje świata. Kandyd jest powiastką filozoficzną przedstawiającą utopię, natomiast Aldous Huxley ukazuje w Nowym wspaniałym świecie antyutopie. Autorzy obu tekstów przedstawiają idealnych obywateli, którzy nie starają się wybić ponad reszte. „Wszyscy jesteśmy tu jednego zdania”, tak opisuje równość Wolter....

Przydatność 50% Porównaj sposoby kreacji postaci w podanych fragmentach „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej i „Kartoteki” Tadeusza Różewicza.

Dla okresu Młodej Polski charakterystyczna jest równoległość rozwoju nurtu naturalistycznego i symbolicznego modelu teatru. Naturaliści, opierając się na założeniach realizmu, starali się ukazać na scenie możliwie wierne odbicie różnych środowisk społecznych i najwiarygodniej odtworzyć sposób zachowania poszczególnych klas społeczeństwa. Najbardziej wszechstronnym...

Przydatność 80% Różne oblicza heroizmu. Na podstawie podanych fragmentów „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej wyjaśnij symbolikę dwóch mogił.

W powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej ścierają się poglądy przedstawicieli odchodzącego już romantyzmu i nadchodzącego romantyzmu. Jak to zazwyczaj bywa w historii, jest to także konflikt pokoleń, młodych widzących swoją przyszłość w ideach walki o ojczyznę poprzez ciężką pracę, oraz starych, którzy za młodu walczyli o ojczyznę w sposób, w jaki czynili to...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji