Treść zadania

losikowa

Stosunek : (do Wokulskiego)
a) Rzeckiego
b) Szumana
c) Suzina
d) Izabeli
e) prezesowej Zasławskiej
f) Wąsowskiej
g) Ochockiego
h) Wysockiego
i) Stawskiej
do Wokulskiego

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

  • Toż to całą ksiażkę trzeba opowiadać...

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    a)Rzecki znał Wokulskiego od dawna. Poznał go jak jeszcze Stanisław był młodym chłopakiem. Zawsze był do niego dobrze nastawiony. Opiekował się nim. Podczas jego nieobecności w kraju, opiekował się jego sklepem. Dbał aby wszystko było dobrze zorganizowane. Kiedy widział Wokulskiego smutnego troszczył się i namawiał go do uczestnictwa np. w przedstawieniach teatralnych w celu "rozerwania się". Myślał również o jego stanie cywilnym. Chciał aby Wokulski tak związał się z Stawską.

    b)Szuman, żyd był przyjacielem Wokulskiego. Dawał mu dobre porady, gdy ten tracił głowę na punkcie Izabelli. Ich stosunki można uznać za życzliwe. Zwierzali się sobie z swoich sekretów. Wokulski również przywiózł jemu próbki włosów, które zdobył podczas pobytu w Bułgarii.
    c) Suzin cenił bardzo Wokulskiego. Wiedział że może on sobie poradzić w świecie biznesu. Namawiał go np. do wyjazdu do Paryża, gdzie Wokulski mógł tam zarobić dużo pieniędzy, choć i tak wiele wiele mniej od samego suzina.

    d) Izabella. Na początku jej stosunek do Wokulskiego nie był za dobry. Jako że sama była rozpieszczona, i przyzwyczajona do wygód, w końcu uznała Wokulskiego za jednego z swoich adoratorów. Wcześniej czuła się przez niego osaczona. Widziała w nim tylko zwykłego kupca z "czerwonymi rękami". Przyjęła zaręczyny, gdyż zależało jej tylko na pieniądzach Wokulskiego.

    e) Prezesowa chciała aby Wokulski ją odwiedzał w Zasławku. Traktowała go bardzo dobrze. Dawniej kochała się w jego stryju. Nalegała aby Wokulski zadbał o nagrobek Wujka. Popiera plany matrymonialne Wokulskiego. Chce aby był szczęśliwy.

    f) Wokulski spodobał się Wąsowskiej. Jednak gdy ten nie bardzo odpowiadał na jej "amory" ta przestała się do niego zalecać. Chciała wziąć jego jako swojego kolejnego narzeczonego. Potem porzuciła by go jak każdego innego. Jednak gdy Wokulski nie wyrażał chęci, odpuściła. Życzliwa w stosunku do Wokulskiego

    g) Ochocki. Ochocki podziwiał Wokulskiego za jego poświęcenie. Bardzo wysoko ceni sobie postać Wokulskiego.
    h) Wysocki. Wokulski ratował Wysockiego z fatalnej sytuacji materialnej. Załatwił też przeniesienie dla brata Wysockiego, pracownika kolei. Wysocki był mu za to bardzo wdzięczny. Szanował Wokulskiego nawet zanim ten wspomógł jego finansowo.
    i) Stawskiej podobał się Wokulski. Twierdziła że przyjęła by od niego oświadczyny gdyby tylko takie miały miejsce.


    .

Rozwiązania

Podobne zadania

marcysia Na podstawie zamieszczonego niżej fragmentu powieści B.Prusa Lalka Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: marcysia 4.5.2010 (19:23)
kasia30101992 Lalka B.Prusa Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: kasia30101992 7.5.2010 (20:44)
kasia30101992 Lalka B.Prusa Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: kasia30101992 7.5.2010 (20:46)
marcia8887 Lalka(miłośc pozytywistyczna) Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: marcia8887 7.5.2010 (23:08)
losikowa "Lalka" bd baardzo wdzięczna :) Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: losikowa 15.5.2010 (15:41)

Podobne materiały

Przydatność 50% Lalka

Lalka "Lalka" jest to powieść dojrzałego realizmu - ze względu na skomplikowany obraz przedstawionego świata i jego wieloznaczną koncepcję, kształtuje odmiennie niż dotąd rodzaj fabuły. Konwencjom tradycyjnego romansu, uproszczonym charakterystykom postaci i tła przeciwstawiona jest rozległa epickość, wielowątkowość oraz głębsze związki między psychologicznym...

Przydatność 50% Lalka

Omówienie - Lalka Bolesława Prusa Główne wydarzenia Powrót Wokulskiego do Warszawy. Pozyskiwanie przez Wokulskiego sympatii Łęckiego (wykupienie srebrnej zastawy, przejęcie weksli, zawiązanie spółki do handlu ze Wschodem i uczynienie Łęckiego prezesem. Przyjęcie u hrabiny (Wokulski poznaje wiele osobistości). Przeniesienie sklepu do pięciosalonowego lokalu (poświęcenie...

Przydatność 65% "Lalka" powieścią wielkiego realizmu.

"Lalka" powszechnie uważana jest za najwybitniejszą powieść XIX w., czołowe osiągnięcie realizmu krytycznego. Przyniosła ona niezwykle bogaty i złożony obraz społeczeństwa polskiego po powstaniu styczniowym. Według samego autora, tematem powieści są dzieje trzech pokoleń idealistów polskich na tle społecznego rozkładu. Powieść jest wiernym dokumentem swoich czasów....

Przydatność 50% "Lalka" Bolesława Prusa.

Aleksander Głowacki, herbu Prus I, później używający pseudonimu Bolesław Prus urodził się 20 VIII 1847 r. w Hrubieszowie nieopodal Lublina, zmarł zaś w 19 V 1912 r. w Warszawie którą uczynił bohaterem swoich licznych opowiadań, nowel, powieści, felietonów i artykułów. „Lalka” jest jedną z trzech, obok „Faraona” i „Emancypantek”, jego najważniejszych powieści. W...

Przydatność 75% Recenzja filmu "Lalka"

Twórczość Wojciecha Hasa może być wzorem dla innych twórców. Ten krakowski reżyser i pedagog przez wiele lat był rektorem łódzkiej „Filmówki”. Przez pięć lat realizował w Łodzi filmy dokumentalne, oświatowe i instruktażowe. „Lalkę” nakręcił w 1968 roku. Na początku lat dziewięćdziesiątych pełnił funkcję rektora Wydziału Reżyserii PWSFTviT. Analizując...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji