Treść zadania

olkaxD

Która z podanych liter nie ma środka symetrii : K, H, O, S.

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

  • prosze to pilne

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

Rozwiązania

  • scooli81

    S

  • userphoto

    S

  • antekL1

    TYLKO "K"
    Dlaczego się czepiliście biednego S ?
    Pytanie jest o ŚRODEK, nie o prostą symetrii. Jak się S obróci wokół środka (geometrycznego) o 180 stopni to nałoży się na siebie. Podobnie jest z H i O.
    Ale K - nie nałoży się.

    • Masz rację - sprawdzałam wcześniej to S- biję się w piersi......

Podobne zadania

basia0501 Proszę o pomoc!!! Oto tekst zadania: Do podanych równań ułóż tekst zadań: Przedmiot: Matematyka / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: basia0501 30.3.2010 (21:19)
Natus_14 Zadanie 1 Które z wielkich liter alfabetu mają środek symetrii Przedmiot: Matematyka / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Natus_14 9.4.2010 (16:17)
daria0024 Oblicz wysokość trójkąta równoramiennego o podanych długościach boków Przedmiot: Matematyka / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: daria0024 11.4.2010 (15:11)
gabriela351 z podanych niżej wzorów wyznacz a Przedmiot: Matematyka / Gimnazjum 3 rozwiązania autor: gabriela351 22.4.2010 (16:36)
PROSTOtv środek symetrii figury Przedmiot: Matematyka / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: PROSTOtv 22.5.2010 (13:50)

Podobne materiały

Przydatność 50% Badanie symetrii składnika resztowego

w załączniku

Przydatność 75% Pisownia wielkich i małych liter

I Wielką literą piszemy: 1. Imiona własne, ludzi i zwierząt np.: Barbara, Adam Mickiewicz, Maks. 2. Przydomki, pseudonimy i przezwiska ludzi np.: Bolesław Chrobry, Sokole Oko, Huba 3. Nazwy świąt, dni, okresów świątecznych np.: Narodowe Święto Niepodległości, Wigilia, Boże Narodzenie 4. Przymiotniki odpowiadające na pytanie czyj? Utworzone od imion własnych np.: Styl...

Przydatność 60% Szkarłupnie - zwierzęta o promienistej symetrii ciała.

Szkarłupnie - zwierzęta o promienistej symetrii ciała. Boczna linia rozwoju wtóroustych, żyjącąca w morzach o płnym zasoleniu, związane z dnem morskim. A) Filogeneza szkarłupni: - przodkowie: robakokształtne zwierzęta mając wtórną jamę ciała (celomę), podzieloną na segmenty. Przeszły one póżniej do osiadłego trybu życia, tracąc dwuboczną symetrię. - do...

Przydatność 65% Porównaj wizje świata w podanych fragmentach Kandyda Woltera i Nowego wspaniałego świata Aldousa Huxleya.

Wolter jak i Huxley przedstawiają dwie zupełnie inne wizje świata. Kandyd jest powiastką filozoficzną przedstawiającą utopię, natomiast Aldous Huxley ukazuje w Nowym wspaniałym świecie antyutopie. Autorzy obu tekstów przedstawiają idealnych obywateli, którzy nie starają się wybić ponad reszte. „Wszyscy jesteśmy tu jednego zdania”, tak opisuje równość Wolter....

Przydatność 50% Porównaj sposoby kreacji postaci w podanych fragmentach „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej i „Kartoteki” Tadeusza Różewicza.

Dla okresu Młodej Polski charakterystyczna jest równoległość rozwoju nurtu naturalistycznego i symbolicznego modelu teatru. Naturaliści, opierając się na założeniach realizmu, starali się ukazać na scenie możliwie wierne odbicie różnych środowisk społecznych i najwiarygodniej odtworzyć sposób zachowania poszczególnych klas społeczeństwa. Najbardziej wszechstronnym...

0 odpowiada - 0 ogląda - 4 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji