Treść zadania

JulQ

Korzystając z mapy turystycznej wybranego regionu górskiego ( w moim przypadku jest to Żywiec ) zaplanuj i opisz trasę wycieczki z miejscowości w której masz zamiar się zatrzymać na najwyższy szczyt tego regionu. Planując trasę wycieczki , weź pod uwagę jej długość, stopień trudności oraz liczbę atrakcji turystycznych, które miniesz po drodze.

Pilne ; na poniedziałek. Bardzo proszę o pomoc ; może ktoś był w Żywcu albo ma jego mapę turystyczną bo ja niestety nie mam ? :/ Dam naj ;)

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 3 0

    Najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego to Babia Góra,ale leży zbyt daleko od Żywca i dlatego proponuję wycieczkę na Pilsko (1557 m).
    Wypad z bazy na 1 dzień,więc trzeba podjechać trochę PKS-em.
    Dojeżdżamy do Korbielowa i za znakami żółtego szlaku udajemy się na Halę Miziową. Podążamy w górę doliną Buczynki,wspinamy się na zbocze Czarnego Gronia ,mijamy dwie polanki : Bartek i Międzymłaki i po ok.2 godz. docieramy do schroniska na Hali Miziowej.Robimy 0,5 godzinny odpoczynek.
    Pilsko zdobywamy szlakiem czarnym.Podejście jest krótsze ,ale bardziej strome.Karłowaty las osiąga tu swoją górną granicę i przechodzi w kosodrzewinę.Po 1/2 godz osiągamy najwyższy punkt po polskiej stronie, skąd przy dobrej pogodzie rozciąga się wspaniały widok.
    Jeżeli są złe warunki pogodowe-rezygnujemy ze zdobywania szczytu.We mgle czy podczas burzy z Pilskiem nie ma żartów!
    Wracamy na Halę Miziową szlakiem żółtym,którym wygodniej się schodzi.Po drodze mijamy krzyż poświęcony E.Basikowi,który poległ 1.09.1939r w starciu z Niemcami podczas patrolowania szczytu.
    Krótki odpoczynek w schronisku i schodzimy zielonym szlakiem do Sopotni Wielkiej przez Halę Górową i Buczynkę. Na zejście musimy liczyć ok.2,5 godz.Wychodzimy na szosę w Sopotni Wielkiej Kolonia. Jeżeli dysponujemy czasem przechodzimy jeszcze do Wodospadu w Sopotni Wielkiej ,skąd udajemy się PKS-em do Żywca.

Rozwiązania

Podobne materiały

Przydatność 50% Charakterystyka wybranego regionu turystycznego.

Według mnie najatrakcyjniejszym regionem turystycznym Polski są moje rodzinne Żuławy Wiślane. Opisując jego, historie, zabytki, poszczególne miasta udowodnię, że tak jest. Żuławy Wiślane zajmują zaledwie około 2 procent powierzchni Polski, jednak z racji swej wyjątkowości warte są szczególnej uwagi. Osobliwe jest tu wszystko: krajobraz, środowisko przyrodnicze,...

Przydatność 65% Rozwój agroturystyki na podstawie wybranego regionu/gminy

Anna Godlewska Ekonomia-studia zaoczne / Gr.III Materiały: Internet, strona WWW.agrobiznes.pl WWW.agroturystyka.pl Broszury i reklamy z biura Szczecińskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego Z siedzibą w Szczecińskiej Izbie Rolnej ul.Mickiewicza 41/ 70-383 Szczecin Turystyka, czyli zorganizowane wyjazdy poza miejsce stałego zamieszkania na...

Przydatność 55% Historia rozwoju gospodarki turystycznej

SLAJDY Z WYKLADOW.

Przydatność 70% Regulamin imprezy turystycznej

1. Nazwa i cel główny Nazwa imprezy: X Ogólnopolskie Zawody Spinningowe Pstrąg Roztocza. Cel główny: Zawody mające na celu wyłonienie zwycięzcy w wędkarstwie spinningowym. 2. Termin i miejsce Zawody zostaną rozegrane dnia 07.05.2006 roku (niedziela) na wodach krainy pstrąga i lipienia Okręgu Zamojskiego, a mianowicie: - rzeka Wieprz; od Krasnobrodu do ujścia rzeki...

Przydatność 65% Projekt działalności turystycznej

Gabriela Gołąbek semIV ORTiH PROJEKT DZIAŁALNOŚCI TURYSTYCZNEJ WYNAJEM POKOI GOŚCINNYCH FORMA ORGANIZACYJNO-PRAWNA Działalność jednoosobowa Działalność będzie prowadzona przeze mnie samą, nie zatrudniam żadnej osoby, ponieważ mam męża i dwójkę dorosłych dzieci, którzy będą mi pomagać w zajęciach i obowiązkach przy prowadzeniu mojej działalności. PRZEDMIOT...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji