Treść zadania

leneczka

Napisz scenariusz audycji radiowej o muzyce impresjonistycznej.
W audycji bierze udział pięć osób, dwóch prowadzących, gość (znawca muzyki impresjonistycznej) słuchacz, który dzwoni do radia (np. w konkursie) i DJ. Audycja trwa 5-7 minut. Mają pojawić się min. dwa utwory impresjonistyczne (podajcie linki). W scenariuszu napisz wszystkie wypowiedzi. Punktów jest dużo, liczę też na odpowiedź na poziomie liceum, ewentualnie osoby z celującym w gim. Najlepszy scenariusz, spełniający wszystkie wymagania będzie nagrodzony jako "najlepsza odpowiedź".

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 1 0

    Bohaterowie
    Jacek - prowadzący
    Darek - prowadzący
    Kamil - gość
    Michał - słuchacz
    DJ - (na priv napisałaś, że nic nie mówi)

    Jacek: Kochani słuchacze, dzisiaj mamy coś świetnego do zaprezentowania!

    Darek: Tak, tak Jacku - to będzie dzień. Pełna dawka emocji, świetna zabawa, a zarazem powaga.

    Jacek: Dokładnie. Więc nie będziemy męczyć wszelkich ludzi, którzy nas słuchają. Dzisiejsza audycja będzie wyjątkowa - będzie dotyczyła muzyki impresjonistycznej.

    Darek: Więc na początek zapuśćmy utwór w tle, przy którym będziemy rozmawiać i oceniać tę muzykę z gościem, który nie lada chwila do nas zadzwoni, aby spędzić ten czas wraz z nami przy tej wyjątkowej okazji.

    DJ włącza muzykę.

    (W tle leci ten utwór)
    Chansons de Bilitis - Chant Pastoral - Claude Debussy
    (A reszta nadal rozmawia)

    Jacek: Łączymy się z naszym gościem - osobą, która zna się na tego rodzaju muzyce.

    Darek: Halo, Panie Kamilu? Słyszy nas pan?

    Kamil: Tak, witam bardzo serdecznie szanownych prowadzących, a zarazem słuchaczy dzisiejszej audycji w tym radiu.

    Jacek wraz z Darkiem: Dzień dobry, miło nam Pana gościć:

    Jacek: Zatem będziemy zadawać Panu kilka pytań dotyczących tego kierunku w muzyce, oraz będziemy chcieli poznać Pana zainteresowanie i historię z tym związaną. Darku zacznij.

    Darek: W jaki sposób zaczął się Pan interesować tą właśnie muzyką? Na pewno słuchacze chcieliby o tym usłyszeć.

    Kamil: Tak więc bardzo dawno temu, na lekcji muzyki, nauczyciel powiedział, że zaczniemy poznawać nowy kierunek w sztuce, a mianowicie w muzyce - impresjonizm. Wcześniej nie interesowała mnie tego typu muzyka. Sporadycznie się zdarzyło, że przesłuchałem jakiś fragment. Kiedy nauczyciel zaczął opowiadać o historii tej muzyki, oraz o ludziach tworzący nią wzbudziło to we mnie ogromne emocje. Postanowiłem iść w tym kierunku i kształtować swoją wiedzę na ten właśnie temat.
    około 1.40m

    Jacek: Proszę coś opowiedzieć o tej muzyce.

    Kamil: Zatem impresjonizm jest nazwą stylu. Przedstawicielem jej jest Claude Debussy znany i szanowany człowiek, który był francuzem. Styl ten nie tylko pojawił się w muzyce, ale i w rzeźbiarstwie i malarstwie. Był reakcją na romantyczną, a także klasyczną. W tej muzyce ważna jest siła brzmienia i barwa instrumentów. Muzyka ta jest piękna, ponieważ potrafi uspokoić i nadać duszy lekkość.

    Darek: Dlaczego akurat ten styl?

    Kamil: Hmm, to bardzo proste, a zarazem dziwne pytanie. Po prostu. Bardzo mi się to podoba, historia jest ciekawa. Muzyka ta jest grana przez sławnych i wybitnych kompozytorów, dzięki czemu ma odpowiedni charakter i nie jest "byle jaka".

    Darek: Ma Pan jakieś specjalne ciekawostki dotyczące któregoś z przedstawicieli?

    Kamil: Tak, mam co do Claude Debuss'iego. Poprzez to iż był wybitnym człowiekiem łącznie miał ponad 290 dzieł! Również zaskakujące jest to, że naukę na fortepianie rozpoczął kiedy miał 11 lat. Jak na tamtejsze czasy wzbudza to podziw.

    (Minęło około 45 sekund od zakończenia piosenki.)

    Jacek: Dziękujemy Panu. Nie mamy już zbytnio czasu, a musimy przeprowadzić jeszcze konkurs, lecz z Panem Kamilem możemy porozmawiać na audycji, która odbędzie się za godzinę i trzydzieści minut. Można dzwonić i pytać...

    ponad 3 minuty.

    Darek: Zatem dzwonimy do naszego wylosowanego numeru, który wysyłał SMS do naszego konkursu

    Jacek: Przypomnę tylko, że w konkursie trzeba mieć ukończone 18 lat, orientować się w tym temacie co jest logiczne jak i również odpowiedzieć poprawnie na trzy pytania dotyczące impresjonizmu. Nagrodą jest odtwarzacz DVD lub nagroda pocieszająca - Miś.

    Darek: Halo, halo, łączymy się z Panem Nowakiem Michałem.

    Michał. Dzień dobry wszystkim.

    Jacek: Zna pan zasady konkursu?

    Michał: Tak znam wszystko, rozumiem. Możemy zaczynać.

    Darek: Mamy zdecydowanego zawodnika, bardzo się cieszymy. Życzymy powodzenia.

    Jacek: Ma pan 30 sekund. Kto zapoczątkował Impresjonizm?

    (po kilku sekundach odpowiada Michał)
    Michał: Claude Debussy

    Jacek: Bardzo dobrze. Drugie pytanie: Czy impresjonizm pojawił się w XII wieku?

    Michał: Nie, był później.

    Darek: Świetnie, jeszcze jedno pytanie i wygra Pan odtwarzacz DVD. Spośród najwybitniejszym impresjonistów jest jakiś Polak?

    (Michał po 10sekundach bez mowy odpowiada)
    Michał: TAK

    Jacek: Bardzo dobrze, wygrał Pan!

    Darek: Jest Pan zadowolony?

    (słuchać muzykę)
    Debussy - "Clair de lune"

    Michał: Tak bardzo, nie wierzyłem w to, że uda mi się wygrać, nie byłem do tego przekonany, lecz udało się. Co do trzeciego pytania to strzelałem i cieszę się, że się udało!

    Darek: Szczęście... Gratulujemy.

    Jacek: Tak więc kończymy naszą krótką audycję. Wydaje nam się, że słuchacze są zadowoleni i chcą kolejnych takich wrażeń.

    Darek. Obiecujemy, że audycje takie będą organizowane częściej. Już za niecałe półtorej godzinki zapraszamy na rozmowę z Panem Kamilem - znawcy muzyki impresjonizmu.

    Jacek: Więc żegnamy się. Do ponownego jutrzejszego usłyszenia.

Rozwiązania

Podobne materiały

Przydatność 55% Scenariusz ułożonych trzech scen audycji radiowej na podst. "Żony Modnej".

Na początku piosenka Ludwiga van Beethovena Pt. „Molto vivace”. Występujące osoby: Pan Piotr – Żona modna - Znajomy pana Piotra-Paweł - Spiker - Narrator – Spiker : - Dzień dobry państwu! Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia młodzieżowego tearu radiowego. Przedstawiać będziemy „Żonę modną” Ignacego Krasickiego w wykonaniu uczniów z klasy I...

Przydatność 70% "Krzyżacy" pojedynek Zbyszka z Rotgierem - relacja w formie audycji radiowej.

Witam Państwa serdecznie! Z tej strony M.R., dziś będę Waszą spikerką. Zimowy dzień w ciechanowskim dworze powoli się rozjaśnia, książę z księżną zajmują już swoje miejsca, a na krużganku pospólstwo poczyna podnosić gwar. Wszyscy wyczekują na niedługo mający się rozpocząć pojedynek młodego, lecz wcale nie wątłego, polskiego rycerza z Bogdańca Zbyszka i...

Przydatność 55% Scenariusz szkolnej audycji z okazji Święta Niepodległości – 11.11.2008.

Scenariusz audycji z okazji Święta Niepodległości, jest okazją do przemyśleń na temat współczesnego patriotyzmu.

Przydatność 55% Przykładowa recenzja audycji rajdowej.("Opowieść Wigilijna"-Karol Dickens)

Przykładowa recenzja audycji rajdowej. Dnia 10/12/2009 roku z całą klasą wysłuchaliśmy audycji radiowej. Było to opowiadanie przeczytanej wcześniej książki pt,:,, Opowieść wigilijna”, którą napisał sławny powieściopisarz Karol Dickens. Tematem utworu jest przemiana głównego bohatera (Ebenezera Scrooge) na lepsze. Akcja toczy się dzień przed, oraz po Wigilii w ubogiej...

Przydatność 60% Scenariusz

„Nowa Znajomość” Czas i miejsce akcji: jesień 2002, osiedle Występują: Asia – siedemnastoletnia brunetka, długie kręcone włosy, piwne oczy, uczennica najlepszego liceum w mieście, na osiedlu mieszka nie długo Marcin- siedemnastoletni, typowy chłopak z osiedla, wysoki szczupły brunet o szarych oczach...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji