Treść zadania
Autor: ~slodziak Dodano: 7.9.2011 (16:03)
wyjaśnij pojęcia: co to jest dysk, wymień rodzaje
katalog i plik
systemy operacyjne
Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.
Rozwiązania
Podobne zadania
CZY SERIAL PRISON BREAK NIE JEST ZAJEBISTY? Przedmiot: Informatyka / Gimnazjum | 2 rozwiązania | autor: dominika13 3.5.2010 (18:25) |
co to jest autoformatowanie? Przedmiot: Informatyka / Gimnazjum | 4 rozwiązania | autor: aga0695 18.9.2010 (14:39) |
CO TO JEST ADRES IP I W JAKI SPOSOB SIE ADRESUJE plis na jutro Przedmiot: Informatyka / Gimnazjum | 1 rozwiązanie | autor: ma1308gda 28.9.2010 (18:28) |
Wypracowanie na temat : opisz co to jest ploter, wymień jego funkcje/do czego Przedmiot: Informatyka / Gimnazjum | 3 rozwiązania | autor: DLUGI 5.10.2010 (14:46) |
Jaką pojemność ma komputer, dysk lokalny ? wasz;na informatykę potrzebne Przedmiot: Informatyka / Gimnazjum | 6 rozwiązań | autor: Werandka1997 8.10.2010 (13:33) |
Podobne materiały
Przydatność 70% Dysk Twardy
Dysk twardy jest trwałą pamięcią komputera. Oznacza to, że wszystkie dane i programy zostają na nim zachowane również po wyłączenia komputera. Pojemność dysków twardych podaje się w gigabajtach.
Dysk twardy zbudowany jest z:
1. Gniazda zasilania.
2. Dysków magnetycznych-są to krążki na których zapisuje się dane.
3. Łącza między dyskiem a kontrolerem...
Przydatność 65% Partycja, a dysk logiczny.
Partycja to zaznaczone na dysku miejsce w którym można zapisywać pliki. Partycja ma tabele partycji, w której są zapisywane wszystkie nazwy plików. Bez partycji nie można sformatować dysku, ponieważ nie wiadomo gdzie mają być zapisywane pliki. Można stworzyć kilka partycji na dysku. Robi się to przede wszystkim poto by można było urzyć na dysku kilka różnych standardów...
Przydatność 60% Dysk twardy - informacje
Dysk stały naszego PC to wirujący talerz lub zespół talerzy o powierzchni pokrytej nośnikiem magnetycznym, a odpowiednio ustawiane na tych powierzchniach głowice zapisują i odczytują dane. Głowice umieszczone są na przypominającym ramię gramofonu ramieniu pozycjonującym i dociskane do powierzchni dysku sprężynami, ale podczas obrotów dysku nie stykają się z nią –...
Przydatność 65% Drukarka i Twardy Dysk - gotowa praca w Power Poincie
Jak w tytule.....w załącznikach macie gotowe prace w Power Poincie na temat Drukarki i Twardego Dysku
0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań
0 1
iwona69122 7.9.2011 (22:33)
System operacyjny-to oprogramowanie zarządzające sprzętem komputerowym, tworzące środowisko do uruchamiania i kontroli zadań użytkownika.
Dysk twardy- jest to trwała pamięć komputera.
Rodzaje dysków- wyróżniamy dwa rodzaje dysków: HDD (Hard Disk Drive) oraz SSD (Solid State Drive). Różnią się one od siebie znacznie.
Pod względem parametrów użytkowych dyski SSD przewyższają modele HDD. Dyski HDD są połączeniem elektroniki i mechaniki (głowica z obrotowymi talerzami), natomiast dyski SSD to czysta elektronika - zbudowane są na podstawie pamięci półprzewodnikowych.
Dzięki temu, że z dysków SSD wyeliminowano element mechaniczny, ich szybkość jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku dysków HDD. Czas dostępu do danych w tych dyskach może być nawet kilkakrotnie dłuższy od czasu dostępu do danych w dyskach HDD.
Na korzyść SSD przemawia także fakt, że są ciche i nie wydają z siebie żadnych dźwięków, jak to ma miejsce w przypadku dysków HDD. Podobnie jest z poborem energii. Producenci dysków SSD chwalą się tym, że w przypadku wymiany dysku HDD na SSD czas pracy notebooka może wydłużyć się o 5-10%.
Niestety dyski SSD mają także wady: są o wiele droższe od dysków HDD, nie mamy wśród nich aż tak wielkiego wyboru jak to jest w przypadku HDD, a ich pojemności są znacznie mniejsze.
Jeśli jednak nie potrzebujemy dużych pojemności, warto kupić dysk SSD.
Plikiem - nazywamy skończoną i nazwaną porcję informacji "wyprodukowaną" przez pewien program, choć same mogą być programem lub skryptem .
Katalogiem - nazywamy zbiór plików (inna nazwa to folder). W rzeczywistości katalog to też plik, tylko, że traktowany jako lista odnośników do innych plików. Należy zauważyć, że w jednym katalogu może być drugi katalog itd. W ten sposób tworzy się pewna hierarchia katalogów, zwana też drzewem. Podobnie jak drzewo ma korzeń (ang. root), gałęzie i liście, tak w systemie plików mamy: katalog główny na dysku, w nim katalogi i podkatalogi (kolejne rozgałęzienia), a w poszczególnych katalogach - pliki (liście). Dzięki katalogom możemy podzielić nasze pliki na różne kategorie, tak jak kładziemy nasze rzeczy do różnych szuflad i segregatorów. Pliki mogą mieć różne rozszerzenie w zależności od programów np. w notatniku pliki mają rozszerzenia txt, w wordzie doc, zaś w paincie - bmp,jpg,gif,jpeg.
Warto uświadomić sobie, że dysk twardy (czyli nasz nośnik danych) nie wie nic o plikach, katalogach, programach - "interesuje" go tylko ciąg zer i jedynek. Z kolei programy operują na plikach i katalogach. Można więc określić system plików jako metodę zapisu i odczytu plików na ciąg zer i jedynek.
Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycie