Treść zadania

wostek200

Podajcie jakies fajne zadania logiczne plisss

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

  • Szybowiec rozbił się na granicy Polsko - Rosyjskiej. Za granicą którego z tych dwóch państw leży silnik?
    Samolot rozbił się na granicy Polsko - Niemieckiej. Było w nim 10 Polaków i 20 Niemców, wszyscy zostali ranni. Gdzie pochowają rannych?

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Zadanie rosyjskie zamieszczone w "W carstwie smiekałki" J.Ignatjewa.
    Działo się to w dawnej Rosji. Czterej wieśniacy: Bazyli, Mitrofan, Polikarp i Teodozy wracali z miasta i głośno narzekali, że nie udało im się nic zarobić.
    - Byłoby dobrze - rzekł Bazyli - gdybym znalazł na drodze sakiewkę z pieniędzmi, ja bym dla siebie zatrzymał tylko trzecią część, a resztę, z sakiewką, oddałbym wam do podziału.
    - A ja - powiedział Mitrofan - podzieliłbym na równe części.
    - Mnie i piąta część by wystarczyła - rzekł Polikarp.
    - A ja poprzestanę na szóstej części. - dorzucił Teodozy - Ale co o tym mówić. Kto i kiedy znalazł na drodze pieniądze?!
    Naraz widzą na gościńcu sakiewkę. Podnieśli ją i zdecydowali podzielić się znalezionymi pieniędzmi w taki sposób jaki rozmawiali. Bazyli otrzyma trzecią część, Mitrofan - czwartą, Polikarp - piątą, a Teodozy - szóstą część znalezionych pieniędzy.
    Otworzyli sakiewkę i przeliczyli jej zawartość. Okazało się, że jest w niej 8 banknotów: jeden trzyrublowy, a reszta to banknoty jedno-, pięcio- i dziesięciorublowe. Żaden z wieśniaków nie mógł otrzymać pieniędzy przed zmianą banknotów na drobne. Postanowili poprosić o to pierwszą napotkaną osobę. Wtem mija ich jeździec. Wieśniacy zatrzymali go:
    - Znaleźliśmy sakiewkę z pieniędzmi - mówią - i chcemy je tak a tak między siebie podzielić. Prosimy o zmianę rubla na drobne.
    - Rubla wam nie zmienię, lecz dajcie mi sakiewkę, włożę tam swój papierek jednorublowy i ze wszystkich pieniędzy, które tam będą, wydam każdemu jego część, a dla siebie zatrzymam sakiewkę.
    Wieśniacy przystali na tę propozycję. Jeździec dołożył swego rubla, po czym pierwszemu wręczył 1/3, drugiemu 1/4, trzeciemu 1/5, czwartemu 1/6 wszystkich pieniędzy, a sakiewkę schował w zanadrze.
    - Dziękuję wam bardzo, przyjaciele! I wy zadowoleni, i ja zadowolony jestem z podziału - powiedział na pożegnanie nieznajomy i wkrótce znikł im z oczu.
    Ostatnie słowa jeźdźca zaniepokoiły wieśniaków.
    - Za co on nam tak dziękował?
    - Ile mamy wszystkich papierków? - zapytał Mitrofan.
    Zliczyli - było 8.
    - A kto ma trzyrublówkę.
    Nikt jej nie miał.
    - A to nas nabrał! Obliczmy szybko, na ile on każdego pokrzywdził!
    Naraz okrzyk zdziwienia...
    - Nie, towarzysze, przecież ja dostałem więcej, niż mi się należało! - zawołał zdumiony Bazyli.
    - I ja również! I ja - zawtórowali mu Polikarp i Teodozy.
    - A i ja otrzymałem o 25 kopiejek więcej - powiedział Mitrofan.
    - Jakże się to stało? Wszystkim dał więcej niż należało, a trzyrublówka zniknęła.

    Potrafisz odpowiedzieć na pytania:
    Ile pieniędzy znaleźli wieśniacy?
    Czy jeździec ich oszukał?
    Jakie banknoty wręczył każdemu?
    Odpowiedź niebawem.
    Do zobaczenia.

Rozwiązania

  • userphoto

    Arbuz jest o 2 kilogramy cięższy od 1/3 arbuza. Ile waży arbuz?

  • userphoto

    Polak stwierdza, że Niemiec kłamie.
    Niemiec stwierdza, że Rusek kłamie.
    Rusek stwierdza, że Polak kłamie i Niemiec też kłamie.
    Który z tych panów kłamie, który zaś mówi prawdę?

Podobne materiały

Przydatność 55% Bankowośc zadania

POSIADAM JESZCZE INNE MATERIAŁY Z BANKOWOŚCI I NIE TYLKO

Przydatność 70% Zadania wahadłowców

Promy kosmiczne, zwane też wahadłowcami lub samolotami kosmicznymi, są pierwszymi pojazdami wielokrotnego użytku przeznaczonymi do podróży poza naszą planetę. Startują z powierzchni Ziemi na podobieństwo rakiety kosmicznej, po wejściu na orbitę stają się sztucznymi satelitami, a gdy kończą zadanie, lądują z powrotem na ziemskim globie niczym gigantyczny szybowiec. Już sama...

Przydatność 80% Zadania sekretariatu

Zadania sekretariatu Głównym zadaniem sekretariatu jest odciążenie kierownika z uciążliwych administracyjno - biurowych i techniczno ? usługowych spraw które są bardzo drobne. W strukturze firmy sekretariat nie ma charakteru merytorycznego lecz usługowy. W sekretariacie może być zatrudnionych kilka osób ale najczęściej jest to komórka jednoosobowa (zatrudniony to sekretarka lub...

Przydatność 50% Zadania spedytora

Zadania spedytora: - Spedytor zobowiązany jest wykonywać swoje czynności zgodnie z przyjętym zleceniem. - Spedytor jest zobowiązany do odbioru przesyłki w przypadku gdy brakuje właściwych dokumentów. - Spedytor odbierając przesyłkę jest zobowiązany sprawdzić czy przesyłka dostarczona została w stanie nienaruszonym. - Spedytor nie ma obowiązku sprawdzać zgodność...

Przydatność 50% Zadania i cele mediów

Istnieje wiele teorii, dotyczących zadań, jakie spełniają środki masowego przekazu. Wynika to ze zróżnicowanego definiowania tego pojęcia. W ujęciu funkcjonalistycznym, które uznaje media za autonomiczne instytucje, mają one następujące funkcje: 1. Informacja: - informowanie o wydarzeniach i sytuacji w społeczeństwie, kraju i na świecie, - powiadamianie o rozkładzie sił we...

0 odpowiada - 0 ogląda - 3 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji