Treść zadania

bejbe94

Zastosowanie skrobi. Krótko 2-3 zdania.

Z góry dzięki . Pozdrawiam ;D ;)).

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Skrobia i niektóre jej pochodne (np. estry, produkty degradacji, utlenienia i częściowej hydrolizy) mają zastosowanie w przemyśle włókienniczym, farmaceutycznym, kosmetycznym, papierniczym, tekstylnym oraz do produkcji klejów.

Rozwiązania

  • userphoto

    Jest podstawowym surowcem do otrzymywania glukozy.
    Skrobia jest jednym z podstawowych składników pokarmowych ludzi i zwierząt, jest przyswajalna w pieczywie, ziemniakach, kaszy, ryżu

  • userphoto

    Skrobia to jeden z podstawowych skł. pokarmowych. Ale także znalazła zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym, włókienniczym, tekstylnym, papierniczym i przy produkcji klejów. W gospodarstwach domowych skrobię stosuje się do otrzymywania krochmalu. Natomiast skrobia ziemniaczana znalazła zastosowanie w wykańczaniu wyrobów przemysłu włókienniczego. Skrobia służy także do produkcji syropów i alkoholu etylowego.

  • userphoto

    Skrobia jest jednym z podstawowych składników pokarmowych ludzi i zwierząt, jest przyswajalna w pieczywie, ziemniakach, kaszy, ryżu itp. Jest podstawowym surowcem do otrzymywania glukozy na skalę przemysłową oraz tzw. syropu ziemniaczanego i sztucznego miodu.

    Poza przemysłem spożywczym skrobia znajduje zastosowanie w przemyśle włókienniczyn, kosmetycznym (do wyrobu pudrów i talków), farmaceutycznym (do otrzymywania witamin i antybiotyków), do otrzymywania klejów roślinnych oraz opakowań, które nie podlegają rozkładowi biologicznemu. Skrobia zawarta w ziemniakach lub nasionach zbóż stanowi podstawowy surowiec do wyrobu alkoholu etylowego.

Podobne zadania

soulprincess Wypisz zastosowanie różnych izotopów Ale wicie tak konkretnie xD Chodzi Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 3 rozwiązania autor: soulprincess 29.3.2010 (14:59)
kane REFERAT Właściwości i zastosowanie metalii Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: kane 3.4.2010 (20:30)
kane REFERAT Właściwości i zastosowanie niemetali Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: kane 4.4.2010 (13:57)
kane REFERAT Właściwości i zastosowanie niemetali Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: kane 4.4.2010 (13:57)
jasko111 reakcja rozkładu wody równanie iinne zastosowanie masa wodoru Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: jasko111 6.5.2010 (21:59)

Podobne materiały

Przydatność 60% Trawienie białek, tluszczy,skrobi

PRZYSTOSOWANIA Jama ustna : - pobiera pokarm - rozdrabnia pokarm - nawilżeniu przez ślinę - uformowaniu w kęsy. - prezesowaniu kęsów do tyłu Gruczoły żołądka - wydzielają śluz - sok żołądkowy, - trawienie białek. - trawienie cukrów W jelicie cienkim - trawienie węglowodanów, tłuszczów i białek. - fałdy okrężne - kosmki jelitowe. W...

Przydatność 65% Wykrywanie skrobi w produktach żywnościowych

WYKRYWANIE SKROBI W PRODUKTACH ŻYWNOŚCIOWYCH I NIE TYLKO: Doświadczenie 1. Wykrywanie skrobi w gotowanym ryżu: Na łyżkę gotowanego ryżu dodaję kilka kropel płynu Lugola. Spostrzeżenia: Płyn Lugola zmienił swoją barwę z pomarańczowej na granatową. Wniosek: W ryżu występuje skrobia. Doświadczenie 2. Wykrywanie skrobi w makaronie: Na łyżkę...

Przydatność 50% Kleikowanie skrobi, oraz znaczenie praktyczne tego zjawiska.

Skrobia - węglowodan, polimer glukozy, polisacharyd roślinny, jest substancją higroskopijną i może wchłaniać do 30% wody. Składa się wyłącznie z merów glukozy (jej cząsteczka składa się z około 1000 cząsteczek glukozy), pełni w roślinach rolę magazynu energii (czyli substancji zapasowej). Skrobia powstaje podczas asymilacji w zielonych częściach roślin, jak tzw. Skrobia...

Przydatność 50% "Każdy sobie rzepkę skrobie” - komentarz do słów Radczyni z "Wesela" Wyspiańskiego.

Na wesele Rydla, poety, z Jadwigą, chłopką, przybyli goście zarówno z miasta Krakowa, jak i mieszkańcy wsi Bronowice. Owa uroczystość stała się zatem znakomitą szansą zaobserwowania wzajemnych relacji pomiędzy inteligencją i chłopami. Wyspiański, jako jej uczestnik, dokonał w swoim dramacie zapisu i jednocześnie oceny społeczeństwa polskiego. Dotychczas małżeństwo...

Przydatność 85% Zastosowanie ultradźwięków

1. Głowica ultradźwiękowa, podstawowy zespół obrabiarki ultradźwiękowej, składający się z przetwornika magnetostrykcyjnego wytwarzającego drgania ultradźwiękowe oraz mechanizmu ruchu posuwowego. Głowica ultradźwiękowa stosowana jest do obróbki twardych i kruchych materiałów, m.in. szkła, porcelany.
2. Echolokacja, sposób ustalania przez niektóre organizmy żywe swego...

0 odpowiada - 0 ogląda - 4 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji