Treść zadania

aleksis

Potrzebuje dwa fragmenty tekstu naukowego. Nigdzie nie umiem znaleźć.

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    "Kiedy skupiamy naszą uwagę na aktualnych trudnościach nerwicowych, stwierdzamy, że przyczyną nerwic są nie tylko warunki kulturowe, w jakich żyjemy. Właściwe warunki kulturowe nie tylko zabarwiają dodają wagi doświadczeniom jednostkowym, ale określają szczegółowo ich postać. Posiadanie dominującej lub „poświęcającej się” matki jest na przykład sprawą indywidualnego losu, natomiast dopiero wskutek zaistnienia konkretnych warunków kulturowych posiadanie dominującej czy też poświęcającej się matki i rodzaj doświadczeń z tym związanych może zaważyć na późniejszym życiu.
    Gdy uświadomimy sobie, jak wielką rolę odgrywają w nerwicach warunki kulturowe, to okaże się, że czynniki biologiczne i fizjologiczne uważane przez Freuda za podstawowe nie odgrywają tak dużej roli. Wpływ tych ostatnich uznać można jedynie w wypadku posiadania dobrze uzasadnionych dowodów."
    K Horney- "neurotyczna osobowośc naszych czasów" Psychologia


    "Wymaganie poświadczenia podpisu na pełnomocnictwie jest praktyką tyleż rozpowszechnioną, co uciążliwą, i to stosowana zarówno w obrocie cywilnoprawnym przez silniejszych uczestników obrotu wobec uzależnionych od nich słabszych kontrahentów1, jak i przez organy administracji działające w formach administracyjnoprawnych (co jest przedmiotem komentowanego orzeczenia). Towarzyszy temu kilka popularnych mitów prawnych. Rozpowszechniony jest, a całkowicie błędny, pogląd (pisząca te słowa zetknęła się z nim nawet w kręgach sądownictwa), iż takie poświadczenie może pochodzić od kogokolwiek, dysponującego jakąkolwiek pieczęcią. W rzeczywistości skutki prawne wiążą się tylko z poświadczeniem notarialnym. Tzw. uwierzytelnianie odpisu to zupełnie inna instytucja. Po drugie, wymaganie poświadczenia musi mieć swoją prawną podstawę - w obrocie cywilnoprawnym w wymaganiach ustawy lub pactum de forma. "

    Notarialne poświadczenie podpisu przy pełnomocnictwie do odebrania paszportu Prof. dr hab. Ewa Łętowska
    Prawo

Rozwiązania

Podobne zadania

werus03004 Napisz tekst na dowolny temat techniką impersjonistyczną. Max 10 zdań Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: werus03004 29.3.2010 (13:15)
oliwia-4 HELP ME PLASE - Makbet pomocy mam to na jutro wybrać dowolny fragment Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: oliwia-4 28.4.2010 (20:57)
91Paula91 "Chłopi" fragment śmierci Boryny Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: 91Paula91 8.5.2010 (09:27)
monia27 czy Prus w swoim felietonie ukazał prawdę o Polakach?wieża paryska-fragment Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: monia27 16.5.2010 (12:36)
paulinka2384 potrzebuję krótki tekst (3-4 zdania) : Przedmiot: Język polski / Liceum 2 rozwiązania autor: paulinka2384 24.6.2010 (11:31)

Podobne materiały

Przydatność 70% Starogrecki ideał rycerski – rozwiń temat analizując fragment Iliady Homera. Zwróć uwagę na przedstawioną sytuację, portrety bohaterów i wpisany w tekst obraz człowieka.

Zbigniew Wilk Peleusa, władcy miasta Ftyja w Tesalii, i Tetyd) i Priamem ( królem Troi ). Akcja toczy się w zamku głównego bohatera Achillesa. Priam przypływa do Achillesa po zwłoki Hektora -syna informując go, iż przywiózł okup. Ojciec Hektora nie zdaje sobie sprawy, czego...

Przydatność 65% Styl i stylizacja, styl potoczny, naukowy, urzędowy, archaizacja

Styl – językowe ukształtowanie wypowiedzi Stylizacja – zabieg językowy, którego celem jest upodobnienie tekstu do określonej formy wypowiedzi, np. archaizacja, dialektyzacja Styl potoczny: • Wypowiedzenia często błędne, tzw. anakoluty, elipsy, równoważniki zdań, • Kolokwializmy, wulgaryzmy, słowa nacechowane emocjonalnie (np. zdrobnienia i zgrubienia), neologizmy,...

Przydatność 60% Przykładowy tekst reportażu.

Jak co roku obchody lanego poniedziałku w Bełchatowie wywołują wiele emocji. Święto to jest, co prawda, uświęcone tradycją, jednakże są ludzie, którzy zdecydowanie przesadzają z hołdowaniem tej jednej tradycji. „Świństwo, kiedyś to dziewczyny się perfumami lało, a nie tak, jak teraz, wiadrami; tałatajstwo!!!”, oburza się starszy pan, zapytany o opinię na temat...

Przydatność 70% Jak interpretować tekst?

Koncentruje uwagę na jego przeżyciach, doznaniach, sposobie odczuwania świata i analizie jego życiowych decyzji Analizę fragmentu tekstu - literackiego lub użytkowego - należy rozpocząć od planu. CO? KTO? GDZIE? 1. Co tekst próbuje przekazać? CEL 2. Do kogo tekst jest skierowany? ODBIORCA 3. Jaki jest jego kształt? FORMA 4. W jakim otoczeniu się znajduje? KONTEKST...

Przydatność 80% "Miłosierdzie gminy" - tekst

Dziewiąta dochodzi na zegarze gminy. Przez lekką mgłę poranną przebijają ciemniejsze, lazurowe gołębie, zapowiadając cudowną i cichą pogodę. Przed kancelarią snują się, gromadki, oczekując przybycia pana radcy Storcha, którego szary filcowy kapelusz i laskę ze srebrną gałką widać przed bliską kawiarnią Gehra, u stolika pana sędziego. pokoju, czytającego tu przy...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji