Treść zadania

olencja2009

Wskaż cechy pozwalające odróżnić grzyby jadalne: gąskę zielonkę i czubajkę kanie od trującego muchomora sromotnikowego. (to nie ten czerwony muchomor)


Prościej... :)
(Różnice między jadalnymi: kanią i gąską i niejadalnym: Muchomor sromotnikowy)

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • avatar

    0 0

    Kania po pierwsze jest zwykle o wiele większa. Owocnik jej ma na kapeluszu łuszczące się brązowawe elementy, które można zetrzeć (postrzępiony jest kapelusz i trzon). Pod spodem kapelusza są białe dość szerokie blaszki. Wysmukły trzon ma pierścień, który jest ruchomy. Tego wyraźnego ruchomego pierścienia nie posiada muchomor zielonawy. Na dole trzonu u kani jest zgrubienie - bulwa, ale bez pochwy. Natomiast muchomor sromotnikowy, czyli zielonawy, posiada na dole tak zwaną pochwę, czyli jest w otoczce. Kapelusz u góry jest z reguły gładki, choć czasami bywa lekko włóknisty, w kolorze zielonawym, żółtawym lub szarawym.

Rozwiązania

Podobne zadania

lalala Przedstaw cechy krajobrazu rolniczego na Nizinie Chińskiej. Przedmiot: Biologia / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: lalala 14.4.2010 (18:54)
Zombie_1998 omułki jadalne Przedmiot: Biologia / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: Zombie_1998 17.4.2010 (16:37)
pawexjon Topik i jego cechy Przedmiot: Biologia / Szkoła podstawowa 3 rozwiązania autor: pawexjon 25.4.2010 (11:34)
anetaplewik grzyby jadalne:borowik szlachetnykozlaz babkamaslak pstrypodgrzybek Przedmiot: Biologia / Szkoła podstawowa 3 rozwiązania autor: anetaplewik 29.4.2010 (19:55)
JaCoB69 cechy ssakow plazow i gadow @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ Przedmiot: Biologia / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: JaCoB69 4.5.2010 (20:33)

Podobne materiały

Przydatność 55% Grzyby trujące i jadalne (prezentacja)

Grzyby trujące i jadalne (prezentacja)

Przydatność 60% Grzyby

Grzyby to organizmy plechowe występujące na lądzie (rzadko w wodzie). Potrzebują do życia odpowiedniej wilgotności, temperatury (15-30oC), podłoża z dostatkiem materii organicznej.
Klasyfikacja grzybów opiera się na sposobach rozmnażania i budowie tych organizmów.
Królestwo: Grzyby (Fungi)
Gromada: Grzyby właściwe
Klasa - Lęgniowce
Klasa - Skocznowce...

Przydatność 65% Grzyby

Grzyby, typ cudzożywnych organizmów roślinnych ok.80 tys.gat.plechowcow ,jedno lub wielokomórkowych, rozprzestrzenionych na całej, kuli ziemskiej. Ciało wegetatywne g. Złożone jest zwykle z nitkowatych strzępek ,których splot nazywa się grzybnia , rzadziej stanowi pojedyncza komórkę; strzępki na poszczególne komórki; błony strzępek zawierają związki chitynowe , rzadziej...

Przydatność 60% Grzyby

Grzyby to organizmy plechowe występujące na lądzie (rzadko w wodzie). Potrzebują do życia odpowiedniej wilgotności, temperatury (15-30oC), podłoża z dostatkiem materii organicznej. Klasyfikacja grzybów opiera się na sposobach rozmnażania i budowie tych organizmów. Królestwo: Grzyby (Fungi) Gromada: Grzyby właściwe Klasa - Lęgniowce Klasa - Skocznowce Klasa -...

Przydatność 100% Grzyby

GRZYBY, Fungi, cudzożywne organizmy plechowe, obecnie traktowane jako odrębne królestwo. Środowisko i tryb życia. Grzyby są organizmami ściśle uzależnionymi od obecności wody. To typowo lądowe plechowce. Najwięcej gatunków grzybów występuje na obszarach o dużych opadach. Obok wilgotności podłoża, podstawowego czynnika warunkującego występowanie grzybów, ważne jest...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji