Treść zadania

Miki3694

Przerwa w gimnazjum nr 5!
Drrryn… Rozległ się dawno oczekiwany dzwięk dzwonka. Każdy jak najszybciej się spakował i wyszedł z klasy.
Kilka dziewczyn pobiegło do łazienki poprawić makijaż. Nauczyciele zaczęli pędzić z dziennikami w ręku do pokoju nauczycielskiego. Ja z koleżankami z klasy usiadłyśmy pod pomarańczową ścianą i wyjełyśmy z torebek po bułce z Nutellą. Kilka szkolnych par usiadło na schodach do podstawówki. Na dole w szatni szkolnej dwóch chłopaków z drugiej klasy rozpętało małą bójkę. Panie sprzątające próbowały ich roździelić. Udało się! Jeden z uczniów z rozbitym nosem poszedł wraz z kolegą do pielęgniarki. Chłopcy z mojej klasy zaczęli puszczać muzykę. Dziś jest poniedziałek więc puszczają utwory dla nauczycieli. I tak minęło 12 minut przerwy. Zostały tylko 3, uczniowie którzy czekali na w-f weszli już do szatni. Wyglądało to tak jakby stado rozzłoszczonych małp biło się o pęk bananów. Kilka zestresowanych klas oczekiwało z niecierpliwością na dzwonek, który miał rozpocząć sprawdziany.
Drrryn… Dla niektórych był to dźwięk szczęścia, a dla innych nieszczęścia. Załamani i zmęczeni ledwo co wlekliśmy się do ławek, na 45 minutową przygodę. Tak oto wygląda każda przerwa w gimnazjum nr 5!


Proszę pilnie o sprawdzenie i poprawę błędów ortograficznych i gramatycznych ;/

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Napisze go poprawnie z drobnymi poprawkami :



    Przerwa w gimnazjum nr 5!
    (1 ak,.),,Drrryn''… Rozległ się dawno oczekiwany dźwięk szkolnego dzwonka. Każdy jak najszybciej się spakował i wyszedł z klasy.
    ( 2 ak.)Kilka dziewczyn pobiegło do łazienki poprawić makijaż. Nauczyciele zaczęli pędzić z dziennikami w ręku do pokoju nauczycielskiego. Ja z koleżankami z klasy usiadłyśmy pod pomarańczową ścianą i wyjąwszy z torebek po bułce z ''Nutellą'' rozmawiałyśmy o kolegach. Kilka szkolnych par usiadło na schodach do podstawówki. Na dole w szatni szkolnej dwóch chłopaków z drugiej klasy rozpętało małą bójkę. Panie sprzątające próbowały ich rozdzielić. Udało się! Jeden z uczniów z rozbitym nosem poszedł wraz z kolegą do pielęgniarki. Chłopcy z mojej klasy zaczęli puszczać muzykę. Dziś jest poniedziałek więc puszczają utwory dla nauczycieli. I tak minęło 12 minut przerwy. Zostały tylko 3, uczniowie którzy czekali na w-f weszli już do szatni. Wyglądało to tak jakby stado rozzłoszczonych małp biło się o pęk bananów. Kilka zestresowanych klas oczekiwało z niecierpliwością na dzwonek, który miał rozpocząć sprawdziany.
    ''Drrryn''… Dla niektórych był to dźwięk szczęścia, a dla innych nieszczęścia. Załamani i zmęczeni ledwo co wlekliśmy się do ławek, na 45 minutową przygodę. (3 ak.)Tak oto wygląda każda przerwa w gimnazjum nr 5!


    ładna praca, dałabym 5 9bdb)

    a ty dasz minaj ? prosze :)

Rozwiązania

Podobne zadania

myszkaa28 prosze o pomoc ! ... gramatyka Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: myszkaa28 9.5.2010 (18:02)
czajka__225 NA JUTRO!! GRAMATYKA, BŁAGAM! Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: czajka__225 27.5.2010 (13:55)
eustasia9 Rzeczowniki - Gramatyka Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: eustasia9 16.11.2010 (17:04)
Niesia13 GRAMATYKA. 1.Odmień przez przypadki droga.Oddziel tematy od końcówek. Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 3 rozwiązania autor: Niesia13 13.2.2011 (10:19)
Toosiula GRAMATYKA Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Toosiula 19.3.2011 (15:39)

Podobne materiały

Przydatność 75% Ortografia - zasady

Pisownia "rz" * po spółgłoskach p, b, d, k, t, j, w, g, ch * gdy wymienia się na r * w nazwach zwodów z końcówką -arz, -erz * w zakończeniach -mistrz, -mierz Pisownia "ż" * gdy wymienia się na g, dz, h, z, ź, s * po spółgłoskach l, ł, r * w niektórych wyrazach zakończonych na -aż, -eż Pisownia "ch" * gdy wymienia się na sz * na...

Przydatność 50% Gramatyka.

CZEŚCI MOWY Przymiotnik oznacza cechy i właściwości rzeczowników: dobry, mądry, ciężki, leśny itp. oraz w krótkiej formie: rad, wesół, zdrów, godzien, wart. Przymiotniki odmieniają się przez przypadki i rodzaje: męski, żeński i nijaki w liczbie pojedynczej oraz męskoosobowy i niemęskoosobowy w liczbie mnogiej. Zaimek (po łacinie pronomen – zamiast imienia)...

Przydatność 50% GRAMATYKA

Dopisalem troche do poprzedniej pracy z gramatki lacinskiej :)

Przydatność 65% gramatyka

Teksty w załącznikach

Przydatność 50% Gramatyka

Mała ściąga

0 odpowiada - 0 ogląda - 2 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji