Treść zadania

kamus27

Bardzo pilne do prezentacji multimedialnej. Jakie jest wykorzystanie i zastosowanie acetonu i formaldehydu (aldehydu mrowkowego) w gospodarce i zyciu codziennym? Prosze o dlugie odpowiedzi.

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

  • potępiajmy plagiat, jeśli nie potraficie coś od siebie napisać to lepiej nic nie piszcie, żywcem rżniecie z wikipedi i wklejacie tutaj, żal...

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Rozwiązania

  • kapitanskun

    aldehyd mrówkowy(roztwór tego gazu nazywa się formaldehydem)_-bardzo dobrrze rozpuszcza się w wodzie,ma nieprzyjemny zapach,zabija bakterie ,pali się.
    właściwości chem.(wł.redukujące)
    Otrzymywanie w Próbie Tollensa HCHO+ Ag20---->HCOOH + 2Ag
    wykorzysuje sie do produkcji luster
    wydziela metaliczne srebro na szklo
    a w próbie Trommera niby zmienia kolor
    HCHO + 2 Cu(OH)2 ----> HCOOH + Cu2o+2H2O
    niebieski_------------------------>pomarańczowy
    Zastosowanie aldehydów:
    używane do produkcji tworzyw sztucznych
    żywic,lakierów ,barwników,do przechowywania preparatów anatomicznych

    a reszty niewiem

Podobne zadania

madziorasek7 1)Tlenki -wystepowanie i zastosowanie ,omówione na wybranych Przedmiot: Chemia / Liceum 1 rozwiązanie autor: madziorasek7 31.3.2010 (11:23)
onka46 Oblicz stężenie molowe kwasu siarkowego VI wiedząc że jest to roztwór Przedmiot: Chemia / Liceum 1 rozwiązanie autor: onka46 14.4.2010 (11:07)
leneczka Czy drobina składająca się z 12 protonów, 10 elektronów i 12 neutronów jest atom Przedmiot: Chemia / Liceum 1 rozwiązanie autor: leneczka 14.5.2010 (16:51)
Lonku Oblicz ile atomu glinu zawarte jest w próbce o masie 108 g Przedmiot: Chemia / Liceum 1 rozwiązanie autor: Lonku 18.5.2010 (22:21)
Lonku Oblicz ile atomu glinu zawarte jest w próbce o masie 108 g Przedmiot: Chemia / Liceum 1 rozwiązanie autor: Lonku 18.5.2010 (22:33)

Podobne materiały

Przydatność 65% Zastosowanie izotopów. Wykorzystanie promieniotwórczości naturalnej i sztucznej w życiu człowieka.

Reaktory jądrowe wytwarzają olbrzymie ilości izotopów promieniotwórczych. Izotopy promieniotwórcze powstają z nuklidów nie radioaktywnych poddanych głównie działaniu neutronów, które wnikając do jąder atomowych tworzą nowe jądra tego samego lub innego pierwiastka. Nuklidy promieniotwórcze wytwarzane sztucznie znalazły najróżnorodniejsze zastosowanie, szczególnie jako...

Przydatność 75% Zjawisko fotoelektryczne i wykorzystanie go w fotorezystorach, fotodiodach i fototranzystorach. Zastosowanie fotorezystorów, fotodiod, fototranzystorów – przykłady.

Zjawiska fotoelektryczne to ogół zjawisk spowodowanych oddziaływaniem substancji z promieniowaniem świetlnym. Związane jest z przekazywaniem energii fotonów pojedynczym elektronom. Rozróżnia się fotoelektryczne zjawisko zewnętrzne i fotoelektryczne zjawisko wewnętrzne (zmiana energetycznego rozkładu elektronów w stałych i ciekłych półprzewodnikach i dielektrykach spowodowana...

Przydatność 55% Wykorzystanie fermentacji

Fermentacja, oddychanie beztlenowe podczas którego ostatecznym biorcą (akceptorem) elektronów jest związek organiczny, a nie tlen (oddychanie tlenowe). W węższym znaczeniu fermentacja jest beztlenowym rozkładem cukrów, spotykanym wśród bakterii, pleśni, drożdży, roślin i zwierząt. W zależności od produktu końcowego fermentacji występują jej odmiany: np. mlekowa,...

Przydatność 55% Wykorzystanie soli

Solami nazywamy związki chemiczne wywodzące się z kwasów o wzorze ogólnym: MnRm (M - metal, R - reszta kwasowa). Sole można podzielić podobnie jak kwasy na: -sole tlenowe to pochodne kwasów tlenowych, na przykład: siarczany i azotany, -sole beztlenowe pochodzą od kwasów beztlenowych, na przykład: chlorki, siarczki i jodki, chlorki Cl- Na+  otrzymywanie sody,...

Przydatność 65% Dwa zachody słońca i dwie wrażliwości. Zinterpretuj fragmenty „Pana Tadeusza” i „Jądra ciemności”. Wyjaśnij, w jaki sposób ten sam motyw został wykorzystany w obydwu utworach.

Cykl i zmiany zachodzące w przyrodzie są często wykorzystywanym tłem do wydarzeń w wielu utworach literackich. Zarówno we fragmencie „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, jak i „Jądra ciemności” Joseph’a Condrada wiodącym motywem okazuje się zachód słońca. Zjawisko to jest jednak inaczej prezentowane w utworze dwudziestowiecznym niż w narodowej epopei romantycznej....

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji