Treść zadania

tusiu100

1)Wypisz cechy rdzy.2)Wyjaśnij dlaczego pomalowanie łańcucha rowerowego nie uchroni go przed korozją .3)Zaproponuj sposoby zabezpieczania przed korozją łyżew,metalowych sanek,metalowego płotu.4)Wyjaśnij dlaczego korozja jest przyczyną dużych strat w gospodarce.PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDZ.

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    1.Większość metali pod wpływem powietrza i wody,czyli czynników atmosferycznych ,pokrywa się rdzą.Rdza tworzy nietrwałą porowatą warstwę,więc proces rdzewienia postępuje coraz bardziej w głąb metalu.Niektóre metale pokrywają się cienką,ale ścisłą warstewką wytworzonego tlenku,która chroni przed dalszą korozją.Ulegają pasywacji.
    2.Łańcuch rowerowy jest w ciągłym ruchu i farba uległaby ścieraniu.Zabezpiecza się go smarami.
    3.Łyżwy-powleka się żelazo metalem bardziej odpornym na korozję-chromowanie,niklowanie
    Sanki-maluje się farbami
    Metalowy płot-maluje się farbą,siatka-często pokryta tworzywem sztucznym
    4.Metale pod wpływem korozji ulegają niszczeniu.Konstrukcje metalowe,maszyny,urzadzenia - uszkadzaja się co powoduje duze straty w gospodarce.

Rozwiązania

  • userphoto

    1) Rdza jest to tlenek żelaza powstały wskutek korozji (utleniania żelaza). Jest on bardzo kruchy i łamliwy, o wiele delikatniejszy od żelaza, kolor ma rudy (rdzawy :) ) i jest on (zazwyczaj) niepożądany.

    2) Pomalowanie łańcucha rowerowego nie uchroni go przed korozją, ponieważ podczas jazdy na rowerze łańcuch jest częścią nadmiernie ruchomą, aby farba mogła przetrwać dłuższy czas na łańcuchu.

    3) Moim zdaniem najlepszym sposobem zabezpieczania przed korozją łyżew i metalowych sanek jest ich konserwacja, tzn. okresowe niklowanie i chromowanie, zaś jeśli chodzi o metalowe płoty, to proponuję to samo, lecz trochę rzadziej.

    4) Korozja jest przyczyną dużych strat w gospodarce, ponieważ niszczy wiele żelaznych i stalowych przedmiotów, w których trzeba wtedy zakupywać i wymieniać części zamienne, a także konstrukcje reperować, a wszystkie te czynności kosztują, i to całkiem sporo.

    Liczę na NAJ, ponieważ jest to szybka i wyczerpująca odpowiedź

    Pozdrawiam,

    Michał Feiler

Podobne materiały

Przydatność 55% Cechy mięczaków

1. wtórnojamowość, trójwarstwowość, dwuboczna symetria ciała ( wyjątek- ślimaki )
2. nie segmentowane ciało składające się z trzech odcinków
-głowa (małże- zredukowana)
-tułów- rozrasta się po stronie grzbietowej ( worek trzewiowy- z większością narządów wewnętrznych )
-nogi- u głowonogów przekształcone w chwytne ramiona
3. występowanie...

Przydatność 65% Cechy strunowcóu

1. Wszystkie posiadają strunę grzbietową, która u niżej uorganizowanych zachowuje się przez całe życie.
U wyżej uorganizowanych przekształca się w kręgosłup. Zakłada się z dachu prajelita, lub z przedniego odcinka smugi pierwotnej. Struna grzbietowa spełnia funkcję:
- wyznacza długą oś zarodka ( dzięki temu rośnie prawidłowo, wie gdzie ma przód i tył )
-...

Przydatność 65% Cechy organizacji

Cechy organizacji Obiektem badań teorii zarządzania jest zorganizowane działanie ludzi, szczególnie to, które posiada formę organizacji. Za jej właściwości przyjmuje się następujące cechy: 1. Utworzenie przez ludzi lub przez czlonków-założycieli albo na podstawie decyzji zewnętrznego organu założycielskiego. 2. Połączenie ludzi jako podstawowego czynnika twórczego z...

Przydatność 55% Cechy podzielności.

Przez 2 i 5 Przez 2 (lub przez 5) są podzielne te i tylko te liczby, których cyfra jedności, wzięta jako liczba jest podzielna przez 2 (lub odpowiednio przez 5), lub które są zakończone zerem. Przez 4 i 25 Przez 4 (lub przez 25) są podzielne te i tylko te liczby, które są pełnymi setkami lub których dwie ostatnie cyfry wyrażają liczbę podzielną przez 4 (lub odpowiednio przez...

Przydatność 60% Cechy negocjacji

Negocjator powinien być osobą wszechstronną, rozeznaną w sytuacji polityczno-gospodarczej, stosującą umiejętnie elementy dyplomacji i współpracy. Oto najpowszechniejsze cechy dobrych negocjatorów: · Osobowość, a więc ich kultura osobista, sposób mówienia, ubiór. · Dążenie do zrealizowania interesów · Ustępowanie, w celu utrzymywania wzajemnych stosunków, · Celem...

0 odpowiada - 0 ogląda - 2 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji