Treść zadania

ponym2

odczytaj
3Ca-
H -
2
2Cl
2
3H2O

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 1 1

    3Ca -3 atomy wapnia

    H_2 – cząsteczka wodoru

    2Cl_2 – 2 cząsteczki chloru

    3H_2O – 3 cząsteczki wody

Rozwiązania

  • userphoto

    3 atomy wapnia
    1 cząsteczka wodoru

    2 cząsteczki chloru

    3 cząsteczki wody
    Liczę na naj

Podobne zadania

brydzia_dg_12 Odczytaj: 5O2,1Cl,3CaO,2HCl,Al2O3,O3 Ustal wzory związków: P-5 O-2 , Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: brydzia_dg_12 14.9.2010 (17:23)
Nieznany 3. Odczytaj wartościowość pierwiastków w podanych [w załączniku] wzorach Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 31.1.2011 (15:29)
agnieszka1992 Odczytaj zapisane wzory atomów i cząsteczek a)7CO2 b)5MgO Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 4 rozwiązania autor: agnieszka1992 22.2.2011 (13:32)
andziagaga Chemia : ( Odczytaj zapisy daje naj :)) Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: andziagaga 20.3.2011 (20:15)
misiookx3 Napisz , uzgodnij oraz odczytaj równania reakcji chcemicznych ,który słowny Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: misiookx3 30.3.2011 (16:03)

Podobne materiały

Przydatność 75% Inteligencja i chłopi w "Weselu". Odczytaj społeczną wymowę dzieła.

"Wesele" St. Wyspianskiego od poczatku swojego scenicznego debiutu i wydania budzilo w widzach i czytelnikach roznorakie uczucia - od zachwytu po oburzenie. Oto bronowicka chata staje sie miniatura Polski . W karykaturalny sposob autor przedstawia nam stosunki miedzy dwiema klasami spolecznymi chlopstwem i inteligencja. Akcja dramatu dzieje sie podczas wesela miedzy chlopka , a...

Przydatność 60% Odczytaj i skomentuj sens myśli Josepha Conrada: „Człowiek musi wierzyć w parę prostych pojęć, jeśli chce żyć przyzwoicie.” Rozwijając temat, odnieś się do losów wybranych bohaterów literackich.

Na przestrzeni wieków człowiek zmieniał się zarówno pod względem wyglądu, jak i wartości, które regulowały jego życie. Było to spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak postęp cywilizacyjny, zmiana stylu życia czy też potrzeb, jakie odczuwamy. Słowa Josepha Conrada traktują o wartościach moralnych, jakimi kieruje się człowiek. On sam musi określić, co w jego życiu...

Przydatność 65% Odczytaj i skomentuj sens myśli Josepha Conrada: „Człowiek musi wierzyć w parę prostych pojęć, jeśli chce żyć przyzwoicie..”Rozwijając temat, odnieś się do losów bohaterów literackich starożytności.

Każdy człowiek żyjący w współczesnych nam czasach rozwija swoje życie, dąży do tego, aby było jak najlepsze. Jednak wiemy, że to, co najlepsze wydaje się jednemu, niekoniecznie będzie miało znaczenie dla drugiego. Pomimo tego, większość z nas chce, aby jego życie było dostatnie i porządne. Jak więc uczynić ze swego bytu coś przyzwoitego? W teorii to proste: żyć w...

Przydatność 75% Inteligencja i chłopi w Weselu. Wykorzystując poniższe fragmenty oraz opierając się na znajomości całego utworu, odczytaj społeczną wymowę sztuki Stanisława Wyspiańskiego.

1. Wstęp Stanisław Wyspiański wykorzystał wydarzenie towarzyskie jako tło do rozważań nad szansą porozumienia się dwóch odmiennych warstw społecznych – inteligencji i chłopstwa. Owym wydarzeniem było wesele poety Lucjana Rydla (przyjaciela Wyspiańskiego) z córką chłopa z Bronowic – Jadwigą Mikołajczakówną, w którym autor „Wesela” uczestniczył. 2....

Przydatność 85% Jednostka w świecie ograniczeń. Analizując zachowania bohaterów zwierzęcych, oraz ukształtowanie językowe podanego fragmentu, odczytaj metaforyczny sens tej sceny i jej związek z przesłanem powieści Zofii Nałkowskiej Granica.

Granica to powieść o różnicach pomiędzy ludźmi. Obraz społeczeństwa przedstawiony w utworze jest ukazany na początku w postaci metaforycznej sceny z fitkiem. Pies pani Cecylii był uwiązany na podwórku, co można odczytywać, jako wstęp do utworu. Symbolizuje to granice, jakie dzieła ludzi w społeczeństwie, o których można przeczytać w dalszych scenach powieści Fitek...

0 odpowiada - 0 ogląda - 2 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji