Treść zadania

szymanski932

Połącz czasowniki z odpowiednimi przysłówkami, a następnie ułóż kilka króciutkich dialogów, w których użyjesz podanych zwrotów.

CZASOWNIKI: powiedziec, stwierdzic, mruknąc, oświadczyc, dorzucic, wypalic, rzec, jęknąc, żachnąc, się, indyczyc się, burknąc, zapytac.
PRZYSŁÓWKI: pogardliwie, uparcie, trzeźwo, łagodnie, drwiąco, spokojnie, wojowniczo, przekornie, ciepło, powoli, czule, współczująco.

WZÓR: Mama powiedziała stanowczo:
- siadaj do lekcji.
- Już odrobiłam! - krzyknęłam triumfalnie.

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    - Czy to prawda, że zerwaliście - zapytała współczująco Anka
    - Tak... To niestety prawda... - powiedziałem powoli

    - To ty miałeś wynieść dzisiaj śmieci - indyczył się wojowniczo mój młodszy brat
    - Wyniosłem rano zanim wstałeś - stwierdziłem spokojnie

    - Jak ja cię kocham - mruknęłam czule
    - Ależ wiem o tym skarbie - rzekła ciepło mój chłopak

    - Zapomniałem piórnika - jęknął łagodnie mój kumpel - I chyba stroju na wf też nie wziąłem...
    - I głowy kiedyś zapomnisz - wypaliłem przekornie

    - To nie ja pobrudziłam ten obrus - oświadczyła uparcie młodsza siostra
    - To ciekawe dlaczego masz ręce całe w farbie? - burknęłam drwiąco

    - Ależ ty masz oceny ostatnio - żachnął się pogardliwie Maciek
    - Ale za to mam najlepsze wyniki w zawodach sportowych - dorzuciłem trzeźwo


    ten zestaw "żachnąć się pogardliwie" mi nie bardzo pasuje, ale tylko to mi zostało i jakoś nie potrafiłam inaczej dopasować

Rozwiązania

Podobne zadania

piotr253 czy fraszki są nadal w użyciu i czy są nadal potrzebne Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: piotr253 29.3.2010 (15:58)
anyskowal PiLne. !! Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: anyskowal 29.3.2010 (16:42)
brunekta00 Napisz swój kodeks moralny !!PILNE;P Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: brunekta00 29.3.2010 (20:42)
xxswett1 Pilne !!! Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: xxswett1 29.3.2010 (21:55)
joannaferuga3 streszczenie stary człowiek i morze PILNE!!:):) Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: joannaferuga3 7.4.2010 (17:14)

Podobne materiały

Przydatność 55% Pierwsze miasta.

Pierwsze większe osiedla miejskie powstaly na Bliskim i Środkowym Wschodzie - w Mezopotamii i w dolinie Indusu. Stanowiły one centrum rozwoju wspaniałej cywilizacji, która się tam wyksztalcila.
Miasta mogły powstać dopiero, gdy ludzie nauczyli się, jak osiedlać się i żyć w jednym miejscu. Proces ten zaczął się jakieś 10-12 tysięcy lat temu na dużym obszarze Bliskiego...

Przydatność 65% „Brazylijczycy potrzebni od zaraz” – felieton, przykład

Ten dźwięk Mazurka Dąbrowskiego brzęczący w uszach obudził we mnie patriotycznego ducha, który budzi się zawsze w takich chwilach. Patałachy! Towarzyski mecz Polska-Walia rozpoczęty. Patałachy! - Parę razy usłyszałam to słowo z ust moich ?towarzyszy?. No faktycznie, chłopcy nie pokazali w tym meczu klasy, zgrania, ani choćby przemyślanej taktyki. Ja jednak wierzyłam w nich do...

Przydatność 65% Historia mysli Ekonomicznej -odp. na pytania z egzaminu I rok

1.Metodologia nauki mówi o dwóch tradycjach euklidesowo-kartezjańskiej i babilońskiej (stoickiej). Czym one różnią się i jakie ma to znaczenie dla nauki ekonomicznej? Tradycja euklidesowo-kartezjańska (aksjomatyczno-dedukcyjna) – w tej tradycji mieści się myślenie redukcyjne, określane czasem jako atomizm, a polegające na dzieleniu badanego obiektu na coraz mniejsze części....

Przydatność 55% Pierwsze państwa słowiańskie .

1. Sytuacja , w jakiej może dojść do powstania państwa

Żeby mogło powstać państwo muszą pojawić się nadwyżki żywności i trzeba przejść na osiadły tryb życia . Obok wspólnoty plemienno - rodowej musi pojawić się poczucie wspólnoty terytorialnej ( mieszkamy na tej samej ziemi , zagrażają nam te same niebezpieczeństwa , mówimy tym samym językiem )

2....

Przydatność 50% Pierwsze państwa słowiańskie.

Po upadku państwa Samona w II poł. VII wieku brakuje wiedzy by odpowiedzieć na pytanie o rozwój państwowości słowiańskich na tym obszarze. Ani źródła frankijskie , ani bizantyjskie nie wspominają wiele o Słowiańszczyźnie. Z badań archeologicznych oraz kronik powstałych w VIII wieku w państwie Franków można jednak domyślać się ,że następcą państwa Samona było Państwo...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji