Treść zadania

przemo1620

Wymień podstawowe zasady sprawnego komunikowania się. Wyjaśnij,dlaczego ich znajomość jest potrzebna we współczesnym świecie.



PLEASE DAM NAJ!!!

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    KOmunikacja miedzyludzka - odbywa sie w spodob werbalny zapomoca slow i niewerbalny za pomoca gestow i mimik oraz tonu glosu .
    W komunikacji uczestniczy nadawca, ktory przesyla informacje i odbiorca, ktory ja odbiera bardzo wazna w porozumiewaniu sie jest tak zwana mowa ciala .
    Wymieniajac poglady przedstawiajac swoje racje nalezy uzywac odpowiednich argumentow taką wymiana zdan nazywamy "dyskusja". Bardziej zorganizowana forma dyskusji jest " debata"
    Polega ona na prezentacji oraz zestawianiu odmiennych racji, pomyslow i opinii .

Rozwiązania

Podobne zadania

ewaczajka 4 zasady na których opiera się jednolity rynek europejski Przedmiot: WOS / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: ewaczajka 5.5.2010 (19:08)
kingakieszkowska wymien trzy zasady ustrojowe panstwa Przedmiot: WOS / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: kingakieszkowska 5.5.2010 (19:57)
sqbaniec Jak i dlaczego upadł komunizm w Polsce? Przedmiot: WOS / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: sqbaniec 8.6.2010 (20:53)
ponym2 wyjanij dlaczego człowiek czesto pozwala aby inni ludzie nauczali mu swoje Przedmiot: WOS / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: ponym2 20.9.2010 (20:46)
-oliwia- kto i dlaczego jest dla mnie autorytetem np. Był to Jan Paweł II Przedmiot: WOS / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: -oliwia- 22.9.2010 (18:26)

Podobne materiały

Przydatność 60% Zasady sprawnego działania

Prakseologia jest nauka o sprawności działania. Zwana jest również „nauką o dobrej robocie” , a określenie to pochodzi z dzieła polskiego uczonego Tadeusza Kotarbińskiego pt. „Traktat o dobrej robocie”, które stanowi pierwszy w Polsce pełny wykład prakseologii. Po raz pierwszy terminu „prakseologia” dla określenia nauki o czynnościach użył w swym dziele pod koniec XIX...

Przydatność 50% Podstawowe zasady prawa wspólnotowego.

Wspólnota Europejska jest organizacja bez precedensu w historii naszego kontynentu. Powstała ona z woli suwerennych państw, które powołały nie tylko ponadpaństwowe instytucje, ale ustanowiły jedyny w swoim rodzaju system prawa. Najczęściej spotykaną klasyfikacja prawa europejskiego jest jego podział na prawo pierwotne (traktatowe, statutowe) i wtórne (pochodne). W uproszczeniu...

Przydatność 85% Podstawowe zasady postępowania administracyjnego

PODSTAWOWE ZASADY POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO Prawo administracyjne to ogół norm prawnych regulujących funkcjonowanie administracji państwowej oraz zachowanie się innych podmiotów, np. zachowania osób fizycznych, które nie zostało uregulowane przez inne gałęzie prawa. Właściwe funkcjonowanie jak i stosowanie prawa administracyjnego zależy od przestrzegania podstawowych...

Przydatność 75% Podstawowe zasady prawa pracy

Podstawową fundamentalną zasadą prawa pracy jest wolność pracy (poprzednio prawdo do pracy) usankcjonowana na mocy art. 65 Konstytucji i art. 10 Kodeksu pracy, która oznacza, że: • każdy ma prawo do swobodnie wybranej pracy, • nikomu nie można zabronić wykonywania zawodu (z wyjątkiem przypadków szczególnych), – prawo do pracy – państwo powinno zachować się...

Przydatność 55% Podstawowe zasady admistracyjnego prawa gospodarczego

PODSTAWOWE ZASADY ADMINISTRACYJNEGO PRAWA GOSPODARCZEGO 1.Zagadnienia wprowadzające a) materialne prawo publiczne- to ta część prawa składająca się z norm bezwzględnie obowiązujących, które służą realizacji dobra publicznego(interesu publicznego) tj. określają i wskazują te zachowania jednostek gospodarczych, jakich interes ten wymaga, tworzą i wyposażają w odpowiednie...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji