Treść zadania

nadia

Spośród książek Henryka Sienkiewicza wybierz tego bohatera, z którym wybrałbyś się po wielką przygodę. Scharakteryzuj go, a swoją wypowiedź poprzyj odpowiednimi przykładami z książki.
„Utwór zawsze piękny” – uzasadnij to stwierdzenie na podstawie wybranego utworu
H. Sienkiewicza.
dam najlepszą odpowiedz wybierzcie jeden temat i opiście

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Natomiast ja wybrałabym imć Onufrego Zagłobę .
    Człowieka czerpiącego radość z życia i pozytywnie nastawionego do życia. Pan Zagłoba zawsze był gotów do biesiadowania , znał masę anegdotek i historyjek . Zawsze miał dobry humor i w każdym napotkanym człowieku widział kompana do wypicia dzbana wina.
    Pan Zagłoba miał tez taką cechę, że w opowieściach chwalił się swoimi dokonaniami żołnierskimi , ale gdy sytuacja robiła się niewesoła , pan Onufry po prostu chował się i czekał aż wszystko ucichnie.
    Z takim człowiekiem twoja podróż byłaby bardzo zabawna.

Rozwiązania

  • bozkoz

    Wydaje mi się ,że przykładem bohatera z którym mogłabym się wybrać po wielką przygodę jest Zbyszko z Bogdańca.To bohater z powieści "Krzyżacy" Henryka Sienkiewicza. Zbyszko jest młodym rycerzem,który zakochuje się w ślicznej, dwunastoletniej Danusi. Danusia pięknie śpiewała pieśni i grała na lutni.Zbyszko przypadkowo ocalił ją przed bolesnym upadkiem. Zbyszko był nią zachwycony, zakochał się w niej i przyklękając na jedno kolano, złożył jej śluby.Gdy Zbyszko został skazany na ścięcie głowy kilka dni spędził zamknięty w wieży. Odwiedziła go Danusia.Kiedy nadszedł ten dzień kiedy Zbyszko miał być ścięty podbiegła do niego Danusia i zarzuciła mu na głowę białą chustę, co oznaczało że przykryty chustą rycerz jest ocalony, ale musi pojąć za żonę swoją wybawczynię.Według mnie była to bardzo romantyczna przygoda po którą wybrałabym się właśnie z tym bohaterem.

Podobne zadania

kami15_1835 Charakterystyka bohatera (nauczyciela) z Klerykowa z książki Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: kami15_1835 30.3.2010 (17:10)
puczi967 ''Quo vadis'' H.Sienkiewicza Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: puczi967 30.3.2010 (20:59)
SaPeR Napisz genezę powstania powieści Henryka Sienkiewicza pt Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: SaPeR 11.4.2010 (11:23)
monik242 medytacja z trzymanym/trzymaną w ręku...wybierz przedmiot,który uczynisz Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: monik242 12.4.2010 (20:37)
RiX wybierz cytat z Małego Księcia i napisz opowiadanie o nim Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: RiX 13.4.2010 (20:29)

Podobne materiały

Przydatność 70% Historia Sachema tytułowego bohatera noweli Henryka Sienkiewicza.

Sachem jest głównym bohaterem opowieści Henryka Sienkiewicza. Pochodził on z indiańskiej wioski Chiarotta z plemienia Czarnych Węży. Kiedy był małym chłopcem, na jego wioskę napadli niemieccy osadnicy. Tylko jemu udało się przeżyć. Chłopca przygarnęła grupa cyrkowa. Wychowywany przez Niemców Sachem zapomniał o swoim pochodzeniu. Uczył się wielu cyrkowych sztuczek i...

Przydatność 50% Charakterystyka Juranda ze Spychowa, bohatera powieści Henryka Sienkiewicza pt. "Krzyżacy".

Charakterystyka Juranda ze Spychowa Chciałbym opisać Juranda ze Spychowa,bohatera powieści Henryka Sienkiewicza pt.:"Krzyżacy".Jest to historia opowiadająca o losach rycerzy polskich i krzyżackich. Jurand jest wdowcem i właścicielem miejscowości Spychowo.Po utracie żony została...

Przydatność 50% Dwa obrazy śmierci bohatera w "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza – analiza porównawcza.

Henryk Sienkiewicz w 1905r. został uhonorowany Literacką Nagrodą Nobla, którą otrzymał za całokształt swojej epickiej twórczości. Jednak krytycy literatury polskiej uważają, że to właśnie międzynarodowy rozgłos i popularność dzieła„Quo vadis” pozwoliła na dostrzeżenie naszego powieściopisarza przez Szwedzką Akademię Nauk. Cóż zatem kryje w sobie ta książka,...

Przydatność 65% Streszczenia nowel Henryka Sienkiewicza.

Nowelistyczną twórczość Henryka Sienkiewicza (dominowała w jego pisarstwie do r. 1883) można ułożyć w trzy, krzyżujące się, kręgi tematyczne: -- chłopski, -- antyzaborczo-patriotyczny, -- amerykański (będący wynikiem obserwacji podjętych w podróży do Ameryki w l. 1876-78). Jako motyw najczęstszy powraca w nich niezawiniona niedola bohaterów: . bezradność ciemnego i...

Przydatność 65% Notka biograficzna Henryka Sienkiewicza.

HENRYK SIENKIEWICZ (1846 – 1916) – matka marzyła, że zostanie lekarzem, ale ku jej rozpaczy syn – student Szkoły Głównej – przeniósł się na wydział filologiczny. Z powodu ciężkich warunków materialnych nigdy nie ukończył studiów. Rozpoczął pracę w gazecie warszawskiej. Rozgłos przyniosły mu reportaże nadsyłane z Ameryki, dokąd udał się w towarzystwie słynnej...

0 odpowiada - 0 ogląda - 2 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji