Treść zadania

iverson

napisz do czego człowiek wykożystuje oddychanie beztlenowe czyli fermentacje mlekową a do czego alkoholową

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    oddychnie beztlenowe
    Podczas ćwiczeń gdy w komórkach mięśni jest mało tlenu.

    Wtedy powstają zakwasy .
    a alkocholowa nie wiem kiedy ..
    Mam nadzieję że pomoglam :))

Rozwiązania

  • userphoto

    Oddychaniem beztlenowym oddychają bakterie,grzyby.Gdy w komórkach jest niedotlenienie mięśni.

  • userphoto

    w oddychaniu beztlenowym w fermentacji mlekowej , w mięśniach jet za mało tlenu.
    a alkoholowej do robienia, np. bimbru

  • Sheja

    fermentacja mlekowa:
    w przemyśle mleczarskim (produkcja napojów mlecznych fermentowanych, ukwaszanie mleka, śmietanki, dojrzewanie serów)
    w przemyśle warzywnym (kwaszenie ogórków i kapusty)
    w przemyśle mięsnym (produkcja wędlin surowych, np. metka , salami)
    w przemyśle piekarskim (wchodzą w skład zakwasów chlebowych, używanych przy produkcji pieczywa żytniego)

    fermantacja alkoholowa:
    powstaje alkohol ( między innymi oczywiście, ale to jedyny skutek, że tak powiem "spożywczy")

  • userphoto

    - fermentacja mlekowa może być wykorzystywana do kwaszenia kapusty , kiszenia ogórków , produkcji kefirów i serów pleśniowych ,
    - fermentacja alkoholowa natomiast znajduje swoje zastosowanie głównie w przemysle gorzelniczym do wyrobu win, wódki itp.

    pozdrawiam ;)
    , jakby było mało , pisz , coś się wymysli ;p

Podobne zadania

kasiaaaaa Jak nazywa się oddychanie beztlenowe i równanie reakcji fermentacji.? Przedmiot: Biologia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: kasiaaaaa 29.9.2010 (18:01)
elossanka00 . W nich odbywa się oddychanie komórkowe Przedmiot: Biologia / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: elossanka00 3.10.2010 (16:01)
LiliFiux33 na czym polega oddychanie ? Przedmiot: Biologia / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: LiliFiux33 23.10.2010 (17:56)
zima54 napisz czym różni się oddychanie wewnątrz komórkowe od spalania ogniska Przedmiot: Biologia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: zima54 29.10.2010 (14:25)
Justyna3234 Oopisz odżywianie , oddychanie i rozmnażanie sie bakterii . Przedmiot: Biologia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Justyna3234 8.11.2010 (16:24)

Podobne materiały

Przydatność 60% Oddychanie beztlenowe

Oddychanie Beztlenowe (anaerobowe) Niektóre organizmy żywe czerpią energię wyłącznie z beztlenowego rozkładu związków organicznych, czyli fermentacji lub rozkładu związków nieorganicznych, na przykład azotanów lub siarczanów (oddychanie azotowe, siarczanowe). Takie organizmy mogą żyć w środowisku całkowicie pozbawionym tlenu. Przykładem jest żyjąca w naszym organizmie...

Przydatność 75% Czy w przyrodzie występuje oddychanie beztlenowe?

W przyrodzie występuje oddychanie beztlenowe: jest wykorzystywane przez niektóre bakterie i grzyby, które żyją w środowisku, gdzie nie ma tlenu. Przykład: drożdże Drożdże przekształcają glukozę w etanol i dwutlenek węgla. Podczas tego procesu uwalniana jest energia. Nazywamy to fermentacją alkoholową. Innym rodzajem fermentacji jest fermentacja mlekowa. Przeprowadzają ją...

Przydatność 65% Metabolizm, Anabolizm, Katabolizm, Fotosynteza, Fazy przemian, Wymiana gazowa, Oddychanie tlenowe i beztlenowe itp.

Metabolizm przemiana materii i energii. Ogół procesów chemicznych i energetycznych zachodzących w organizmach. Reakcje metaboliczne zachodzą przy udziale enzymów. Intensywność tych procesów zależy od: - temperatury otoczenia - wieku organizmu - aktywności życiowej Anabolizm to reakcje syntez związków bardziej złożonych z prostszych, wymagające dostarczenia energii. Energia...

Przydatność 55% Oddychanie

Oddychanie jest procesem właściwym żywym organizmom, zlokalizowanym w ich komórkach i dostarczającym im energii potrzebnej do życia. Prawie wszystkie organizmy żywe oddychają tlenem, który pobierają w procesie wymiany gazowej. Proces ten przebiega w układzie oddechowym.
Wymiana gazowa, proces przenikania gazów ze środowiska zewnętrznego do wnętrza ciała organizmów i...

Przydatność 50% Oddychanie

1.Budowa dróg oddechowych i płuc Układ oddechowy składa się z dróg oddechowych i płuc. Rozpoczynają ten układ nozdrza zewnętrzne, przez które w czasie wdechu wciągane jest powietrze do jamy nosowej (nozdrza wewnętrzne). Jama nosowa wysłana jest migawkowym (orzęsionym) nabłonkiem, zawierającym liczne gruczoły śluzowe oraz receptory wrażliwe na zapach. Nabłonek ten jest...

0 odpowiada - 0 ogląda - 5 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji