Treść zadania

donika

Heika . Ma ktoś jakieś definicje lub etapy albo opisy powstawania papieru bezdrzewnego ? Jeszcze raz dzięki

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    1. Celulozowa włóknista zawiesina jest przepompowywana przez młyny, gdzie jest mielona i uzyskuje określone parametry.
    2. Do masy włóknistej dodaje się wypełniacze organiczne i nieorganiczne: węglan wapnia (kredę), skrobię, klej i środki wspomagające.
    3. Powstała tak masa papiernicza przedostaje się na stół sitowy, następuje wstępne uformowanie wstęgi poprzez usunięcie wody przez skrzynki zgarniające i ssące od spodniej strony sita.
    4. Mokra wstęga papieru jest przenoszona na szerokich filcach przez prasy (grupy podwójnych stykających się wałów granitowych lub innych) gdzie pod ich naciskiem następuje kolejne usuwanie wody do niższego stopnia wilgotności określonego w procentach.
    5. W zależności od rodzaju wytwarzanego papieru, może odbywać się proces powierzchniowego zaklejania, lub powlekania papieru.
    6. Mocno wilgotna jeszcze wstęga papieru przechodzi przez grupy gorących cylindrów i wałków suszących, gdzie papier uzyskuje właściwie określoną (w zależności od gramatury) wilgotność na poziomie 7,5 – 8 procent.
    7. Papier jest nawijany na duże role (tambory), z których każdy może ważyć pojedynczo nawet 10 ton (co jest zależne od szerokości MP[2]).
    8. Na przewijarko-krajarkach, za pomocą obracających się noży pierścieniowych i tarczowych następuje cięcie wstęgi papieru na mniejsze role (podczas przewijania wstęgi z tambora).

    * Gotowe role papieru są ważone,
    * pakowane
    * etykietowane.

Rozwiązania

Podobne zadania

modesta Jakie zagrożenia niesie współczesna technika i nauka Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: modesta 19.5.2010 (17:04)
brygidka95 Technika - łatwe... Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: brygidka95 22.5.2010 (16:23)
miska520 manuskrypt - powstawanie manuskryptu Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: miska520 30.5.2010 (16:53)

Podobne materiały

Przydatność 60% Produkcja papieru

Współczesna technologia produkcji papieru jest bardzo skomplikowana i rozbudowana. Podstawą jednak przy produkcji papieru są masy włókniste poddawane szeregowi procesów mających na celu otrzymanie produktu o określonych właściwościach optycznych i wytrzymałościowych. Papier wytwarza się na maszynie papierniczej z odpowiednio przygotowanej zawiesiny włókien głównie...

Przydatność 65% Historia papieru.

Papier (łac. papyros) - cienki, płaski materiał, wytwarzany poprzez sprasowanie włókien - bezładnie ułożonych i poplątanych. Używane są zwykle włókna naturalne, stanowiące komórki o kształcie wydłużonym - głównie celulozowe. Najpopularniejszym ich źródłem jest pulpa drzewna, przygotowywana z miękkiego drewna, jak sosnowe. Inny popularny materiał to bawełna. Oprócz...

Przydatność 70% Powstawanie limfy

Powstawanie limfy Limfa tworzy sie w roznych narzadach i tkankach w sąsiedztwie sieci krwionośnych naczyn włosowatych. Warunkiem jej powstania jest wysokie ciśnienie panujące w naczyniach włosowatych, dzięki temu niektóre składniki osocza zostają wypchnięte do wlnych przestrzeni miedzy komórkami ciała. Z osocza wydostaje się przede wszystkim woda oraz substancje...

Przydatność 55% Przerób drewna i produkcja papieru

Drewno. Podstawowym kierunkiem przetwórstwa drewna jest przemysł papierniczy, drewno jest również surowcem w przemyśle włókienniczym. Drewno stanowi największy surowiec odnawialny pod względem tonażowym na Ziemi. Większość drewna idzie na budownictwo i opał. Głównym składnikiem drewna jest celuloza. W łańcuchu jednej cząsteczki celulozy jest od kilku do kilkudziesięciu...

Przydatność 100% Powstawanie dziór ozonowych

1.Warstwa ozonowa w troposferze utworzyła się najprawdopodobniej około 500-400 mln lar temu i umożliwiła pojawienie się życia na lądzie około 400 mln lat temu.
2.Zaobserwowanie w latach 70 zjawiska niszczenia warstwy ozonowej. Warstwa ozonowa znajdująca się w troposferze pochłania nadfioletowe promieniowanie słońca. Skutek powszechnego stosowania chlorofluorowęglowodorów w...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji