Treść zadania

jakub333

pomóżcie mi rozwiązać te zadania na poprawkę z fizy
Zad 1. Motorówka poruszą się z prędkością 40 [km/h]. Oblicz drogę, jaką pokona w czasie 30 [min].
Zad 2. Ile wynosi częstotliwośd obrotu wskazówki minutowej zegarka?
Zad 3. Robert Kubica jest pierwszym Polakiem, a zarazem jedynym dotychczas startującym w Formule 1. Współczesne bolidy Formuły 1 potrafią rozpędzid się od 0 *km/h+ do 96 *km/h+ w czasie 2,3 [s]. Oblicz:
a) przyspieszenie bolidów zakładając, że poruszają się ruchem jednostajnym przyspieszonym prostoliniowym, wynik podaj w [m/s2],
b) drogę jaką pokonają w tym czasie, wynik podaj w *m+.
Zad 4. Zabawka – samolot na sznurku o długości 2 *m+, porusza się z prędkością 10 [m/s]. Oblicz prędkośd kątową samolotu. Narysuj rysunek.
Zad 5. Samolot odrzutowy porusza się z prędkością 2,5 [Ma] (mach, 1 [Ma] = 1225 [km/h]). Ile czasu potrzebuje samolot na pokonanie drogi 1000 [km]?
Zad 6. Samolot rozpędza się ze stałym przyspieszeniem 70 [m/s2]. Narysuj wykresy: a) wykres a(t), b) wykres v(t) dla pierwszych 5 [s], c) wykres s(t), dla pierwszych 5 *s+, jeżeli prędkośd początkowa samolotu jest równa 200 [m/s].
Zad 7. Podaj definicje częstotliwości, wzór i jednostki.
Zad 8. Gepard jest najszybszym zwierzęciem lądowym i na krótkich dystansach może osiągnąd prędkośd do 120 *km/h+. Oblicz: a) przyspieszenie geparda zakładając, że poruszają się ruchem jednostajnym przyspieszonym prostoliniowym w czasie 7 [s], wynik podaj w [m/s2], b) drogę jaką przebiegnie gepard w czasie 3 [s], wynik podaj w [m].
Zad 9. Łódź podwodna przepłynęła 1930 [km] w czasie 2 dni i 15 minut. Ile wynosiła jej prędkośd?
Zad 10. Podaj definicje wektora, napisz trzy przykłady wektorowych wielkości fizycznych.
Zad 11. W wyścigach równoległych (ang. drag racing). Czasy uzyskiwane przez najszybsze samochody w Polsce oscylują w okolicy 9 sekund na 402 m. Oblicz: a) przyspieszenie tych samochodów zakładając, że poruszają się ruchem jednostajnym przyspieszonym prostoliniowym, b) prędkośd koocową takich samochodów. Wynik podaj w [km/h].
Zad 12. Zdefiniuj ruch jednostajnie prostoliniowy, podaj trzy przykłady.
Zad 13. Asteroida wytrącony ze swojej orbity, leci w kierunku Ziemi, ze stałym przyspieszeniem równym 150 [km/s2]. Zaniedbując wszelkie siły grawitacji działające na ten obiekt, narysuj: a) wykres a(t), b) wiedzą, że prędkośd początkowa asteroidy była równa 500 km/s, wykres v(t), c) wykres s(t), dla pierwszych 5 *s+ lotu tego obiektu z prędkością początkową równą 500 km/s.
Zad 14. Samochód jadący z prędkością 90 *km/h+, gwałtownie zahamował redukując swoją prędkośd do 20 [km/h]. Czas hamowania wynosił 5 [s]. Oblicz opóźnienie tego samochodu. Wynik podaj w [m/s2].
Zad 15. Podaj definicje przyspieszenia i wyjaśnij pojęcie ruchu jednostajnie przyspieszonego prostoliniowego.
Zad 16. Piłka spadała z wysokości 50 *m+. Ile wynosił czas spadku?

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Rozwiązania

Podobne zadania

Judyyta1 Praca kontrolna z Fizyki (Proszę) Przedmiot: Fizyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: Judyyta1 27.4.2010 (12:25)
kasiulka0 troszkę fizyki ;) Przedmiot: Fizyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: kasiulka0 28.4.2010 (13:13)
kleopatra_1992 zadania z fizyki Przedmiot: Fizyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: kleopatra_1992 3.5.2010 (17:21)
ewelinka4508 Proszę o pomoc w rozwiązaniu zadania. THX Przedmiot: Fizyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: ewelinka4508 10.5.2010 (20:31)
kewlar69 Bardzo proszę o pomoc z fizyki ruch jednostajny. 1)ile czasu potrzebuje Przedmiot: Fizyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: kewlar69 11.5.2010 (14:12)

Podobne materiały

Przydatność 50% Metogologia fizyki

Pierwotne pojęcie terminu prawo odnosiło się do zachowań społecznych. W XVI wieku Bodin analizował ekonomię, suwerenność i mocarstwowość państwa, na którego czele stoi władca - prawodawca. Stąd zapewne zrodziła się u Kartezjusza idea Boga jako prawodawcy świata. Ten to filozof wprowadził do nauki koncepcję, że przyroda jest rządzona prawami analogicznie do społeczeństw...

Przydatność 65% Prawa fizyki - ściąga

Prawo Kulomba: Wartość siły wzajemnego oddziaływania dwóch naelektryzowanych kulek jest wprost proporcjonalna do iloczynu wartości ładunków zgromadzonych na kulkach i odwrotnie proporcjonalna do kwadratu odległości między ich środkami. F=k((q1q2)/r2) Elektryzowanie przez dotknięcie ciałem naelektryzowanym: Ładunek elektryczny nie może powstać z niczego i nie może...

Przydatność 70% Teoria fizyki kwantowej

Teoria fizyki kwantowej pojawiła się w latach dwudziestych naszego wieku. Oto główne założenia tej teorii: 1. Wszystkie siły powstają dzięki wymianie dyskretnych porcji energii, zwanych kwantami. W teorii kwantowej światło zostało podzielone na małe porcje zwane fotonami. Fotony zachowują się podobnie do punktowych cząstek. Gdy dwa elektrony wpadają na siebie, odpychają...

Przydatność 75% Zastosowanie fizyki w medycynie.

Jakie są związki fizyki z medycyną? Relacje pomiędzy fizyką a medycyną są długotrwałe, liczne i ścisłe. Wiele odkryć fizyki, tych dawnych i całkiem świeżych, umożliwiło zrozumienie wielu problemów medycznych (struktura ciała, fizjologia), a przełożenie ich przez inżynierię biomedyczną na praktyczne zastosowania kliniczne, zaowocowało wieloma bardzo złożonymi i bardzo...

Przydatność 55% Wzory z fizyki

1. Fc=m*g – siła ciężkości 2. F=ς*g*r – siła wyporu 3. p=F/s – ciśnienie 4. p=ς*g*h – ciśnienie hydrostatyczne 5. ς=m/v – gęstość ciała 6. G=P=Fc=mg – ciężar ciała na ziemię Ruch i siła 7. v=Δs/Δt – prędkość w ruchu jedn. prostoliniowym 8. s=v*t – droga w ruchu jedn. prost. 9. a=Δv/Δt=vk-vp/t – przyspieszenie 10. s1*s2*s3=1:3:5 – kolejne...

0 odpowiada - 0 ogląda - 0 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji